Sygnał dla świata sportu. To oni popierają atak Rosji

Ukraińcy upublicznili nazwiska sportowców z Rosji i Białorusi popierających inwazję na terytorium Ukrainy. Znanych twarzy nie brakuje.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Władimir Putin i Jewgienij Pluszczenko Getty Images / Sasha Mordovets / Na zdjęciu: Władimir Putin i Jewgienij Pluszczenko
Od 24 lutego 2022 roku trwa wojna za naszą wschodnią granicą. W związku z tymi Polacy nie wyobrażają sobie rywalizacji ze sportowcami rosyjskiego oraz białoruskiego pochodzenia. Minister Kamil Bortniczuk rozważa nawet bojkot Igrzysk Olimpijskich w Paryżu - więcej TUTAJ.

Polacy wyraźnie solidaryzują się z Ukraińcami, tymczasem tamtejsze ministerstwo sportu postanowiło podjąć radykalne kroki. Duża część sportowców ze wschodu popiera przecież inwazję Kremla.

Do wiadomości publicznej podano listę nazwisk rosyjskich i białoruskich zawodników wspierających wojnę. Znaleźli się na niej między innymi łyżwiarz figurowy Jewgienij Pluszczenko czy Aleksander Bolszunow, medalista olimpijski w biegach narciarskich.

Co więcej, wśród sportowców popierających wojnę są również piłkarz występujący niegdyś w reprezentacji "Sbornej" Roman Szirokow, pływak Jewgienij Ryłow i były mistrz świata wagi ciężkiej w boksie, Nikołaj Wałujew.

Pełne zestawienie w języku angielskim jest dostępne na oficjalnej stronie ukraińskiego ministerstwa. Jej ono poparte dowodami na polityczne zaangażowanie sportowców.

Czytaj także:
Śmierć Craiga Breena. Hyundai podjął decyzję

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×