Kandydowała do Europarlamentu. Taki otrzymała wynik

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Jagna Marczułajtis-Walczak / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis-Walczak
Instagram / Jagna Marczułajtis-Walczak / Na zdjęciu: Jagna Marczułajtis-Walczak
zdjęcie autora artykułu

W wyborach do Parlamentu Europejskiego nie zabrakło kandydatów związanych ze środowiskiem sportowym. Mowa o Jagnie Marczułajtis-Walczak i Tomaszu Frankowskim.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielę 9 czerwca Polacy poszli do urn wyborczych. Tego dnia obywatele naszego kraju wybierali swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Dzień później poznaliśmy już oficjalne wyniki.

Z wynikiem 37,06 proc. zwyciężyła Koalicja Obywatelska, co przełożyło się na 21 mandatów dla tego ugrupowania. To właśnie pod szyldem KO do wyborów przystąpili byli sportowcy, Jagna Marczułajtis i Tomasz Frankowski.

Choć brakuje jeszcze ostatecznego potwierdzenia, którzy politycy otrzymają mandaty, to już teraz można można powiedzieć, że były reprezentant Polski w piłce nożnej nie znajdzie się w europarlamencie. 49-latek startował z okręgu wyborczego numer 3 i otrzymał 88 190 głosów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: potężna kraksa. Upadali jeden po drugim

Więcej głosów otrzymał jednak jego partyjny kolega Jacek Protas (125 861 głosów) i to on zdobył mandat. W lepszym humorze może być Marczułajtis. Choć jej wejście do Parlamentu Europejskiego nie jest jeszcze potwierdzone, to jest to bardzo prawdopodobne.

Była snowboardzistka wystartowała z okręgu wyborczego numer 10. Zdobyła 58 550 głosów, co dało jej ósmy wynik wśród wszystkich kandydatów z województwa małopolskiego, a drugi wśród reprezentantów Koalicji Obywatelskiej (za Bartłomiejem Sienkiewiczem).

Dodajmy, że drugie miejsce w wyborach zajęło Prawo i Sprawiedliwość (36,16 proc i 20 mandatów). Trzecie miejsce przypadło Konfederacji (12,08 proc i 6 mandatów), czwarte Trzeciej Drodze (6,91 proc i 3 mandaty), a piąte Lewicy (6,3 proc i 3 mandaty).

Zobacz także: "Ostatni test". Tureckie media rozpisują się przed meczem z Polska Wspierała męża w debiucie w MMA. Walkę oglądała spod klatki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty