The Crew Wrocław oznacza "rozwój"

W roku 2010 dwie wrocławskie drużyny - The Crew i Devils zdominowały polską Ligę Futbolu Amerykańskiego, a finał w ich wykonaniu został uznany jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych roku 2010 we Wrocławiu.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Mamy już rok 2011 a futbol amerykański we Wrocławiu nadal się rozwija. Za nami pierwszy sezon Międzyszkolnej Ligi Futbolu Flagowego. Po zaledwie pierwszym roku treningów najlepsi zawodnicy z drużyn flagowych już zasilili szeregi obu wrocławskich drużyn seniorskich i zapowiadają się na najlepszych graczy młodego pokolenia w Polsce.
Najlepsze akcje Mistrzów Ligi Superflagbol „The Panthers”
- Futbol flagowy musiał się rozwinąć, jest idealnym rozwiązaniem dla młodych ludzi, którzy nie boją się wyzwań i ciężkiej pracy. Przyjeżdżając do Polski nie myślałem tylko o grze dla The Crew, moim celem była praca z młodzieżą. Rok temu futbol był dla nich czymś obcym, a w 2011 będą już rywalizować z drużynami z innych miast Polski, nie mogę się doczekać momentu, gdy zobaczę ich za kilka lat. Uważam, że wielu z nich będzie miało szansę zagrać na Uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, jeśli będą pracować wystarczająco ciężko - mówi Aki Jones, prezes ligi Superflagbol. Nauka od najlepszych Również starsi zawodnicy mają coraz więcej możliwości rozwoju. Łukasz Omelańczuk (#42), jeden z najlepszych w Polsce zawodników grających na pozycji fullback, przez cały luty miał okazję trenować w drużynie Cologne Falcons, grającej w lidze niemieckiej, u boku wielu reprezentantów Niemiec i sztabu doświadczonych trenerów. - Treningi w Niemczech pokazały mi, jak wielkim sportem w tym kraju jest futbol amerykański. Zaplecze i przygotowanie drużyny wiele odbiega od możliwości w Polsce, jednak widać, że idziemy w dobrą stronę i już za kilka lat może być u nas podobnie - ocenia zawodnik The Crew. - Łukasz naprawdę ciężko pracuje i robi bardzo szybki postęp, myślę, że miałby szansę rywalizować w 2. lub nawet w 1. Lidze Niemieckiej. Futbol amerykański w Europie rozwija się. Uważam, że mamy wielu utalentowanych zawodników, którzy odpowiednio szkoleni mogą być tak dobrzy jak każdy Amerykanin - ocenia Rene Neunzig, trener główny Cologne Falcons GFL2. Poznań - Wrocław Amerykańskie wzmocnienia wrocławskiej drużyny na ten sezon poznaliśmy już tydzień temu - Justin Walz i Deante Battle na pewno odegrają ogromną rolę w grze drużyny. Jednak jej szeregi zasilił również znakomity polski running back Mateusz Szefler, który wcześniej reprezentował barwy Kozłów Poznań. Mateusz jest jednym z najlepszych zawodników grający na tej pozycji w Polsce. Reprezentował nasz kraj zarówno w meczach U19 jak i U21. W sezonie 2011 będzie zdobywał kolejne jardy dla The Crew wspomagany przez najbardziej utytułowaną linię ofensywną w Polsce. - Gra we Wrocławiu pozwala mi się rozwijać, od zawsze chciałem trenować u boku amerykańskich zawodników i tutaj mam tą szansę. Do tego mogę rywalizować o pozycji z tak znakomitymi zawodnikami jak Jakub Płaczek i Łukasz Omelańczuk, a to dodaje mi jeszcze większej motywacji. Moim marzeniem była również praca z młodzieżą, co mam okazję robić, będąc trenerem jednej ze szkół w lidze Superflagbol - mówi Szfler.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×