Justyna Kozdryk wystąpi w Igrzyskach Paraolimpijskich

Srebrna medalistka z pekińskiej paraolimpiady, Justyna Kozdryk, pojedzie do Londynu. Zawodniczka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start" będzie jedyną reprezentantką Polski w podnoszeniu ciężarów.

Piotr Dobrowolski

Przed czterema laty, w Pekinie, Justyna Kozdryk zdobyła srebrny medal. Teraz wiadomo, że może przygotowywać się również do zbliżających się Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Jako jedyna będzie bowiem reprezentować biało-czerwone barwy w podnoszeniu ciężarów.

W stolicy Wielkiej Brytanii zawodniczka Kraski Jasieniec i RSSiRON "Start" będzie chciała pokusić się o kolejny krążek. Jej ostatnie starty napawają optymizmem - podczas Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie, zdobyła złoty medal. W swojej kategorii wagowej (47 kg) wycisnęła 115 kg. W klasyfikacji open również okazała się najlepsza, zdobywając 159 punktów. Kolejne miejsca na podium zajęły: Anna Bałajzy z Tęczy Kielce i Jadwiga Radwańska z Azorów Kraków.

Do startu w Londynie Justyna Kozdryk będzie przygotowywać się w kraju. Praca w klubie będzie konsultowana z trenerami reprezentacji. Atletki nie zabraknie oczywiście na obozach kadry. Weźmie także udział w zawodach.