MLB: Red Sox zostają w grze

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zawodnicy Tampa Bay Rays mogą pluć sobie w brodę, myśląc że od zakończenia serii w Bostonie dzieliło ich tylko jedno celne podanie. Teraz mamy remis 3:3 i wszystko rozstrzygnie się w meczu numer 7, również rozgrywanym w Miami.

W tym artykule dowiesz się o:

Podobnie jak w poprzednich meczach, wynik otworzyli w pierwszym inningu gospodarze, a konkretnie B.J Upton, który zdobył solo shota. Był to dla niego już siódmy home run w tegorocznym postseason, dzięki czemu zrównał się z rekordem ustanowionym przez Troy'a Glaus'a, który w 2002 roku również zdobył 7 HR, grając dla Los Angeles Angels. Jeśli Rays awansują do finału, to Upton będzie miał wielką szansę aby samodzielnie dzierżyć ten rekord. Skromne prowadzenie gospodarzy zniwelował w 2. i 3. inningu Kevin Youkillis, który zdobył w tym czasie 2 RBI. Do kolejnego w tym meczu remisu doprowadził w 5. inningu Jason Barlett, również zdobywając solo home runa. To był już koniec popisów miejscowych, którzy w tym meczu zaliczyli odbicie tylko cztery razy. Red Sox w kolejnej zmianie zdobyli dwa punkty, a Jason Varitek, zdobywając homera zaliczył pierwsze odbicie w AL Championship Series, ale jak się okazało w decydującym dla jego teamu momencie. Do końca meczu już nic się nie zmieniło, a "Czerwone Skarpety" mogły cieszyć się ze zwycięstwa 4:2 i doprowadzenia do remisu w serii 3:3.

Red Sox bez większych obaw wystawili w tym meczu jako start pitchera Josh'a Beckett'a, który w meczu numer dwa zagrał bardzo słabo, oddając aż osiem runów. I tym razem nie przebywał na boisku zbyt długo, ale zszedł kiedy jego zespół był już na prowadzeniu, przez co otrzymał decyzję zwycięstwa. Nie tak dobrze jak w (również przegranym) meczu numer jeden poszło James'owi Shields'owi, który zagrał 5.2 inninga, oddając w tym czasie trzy earned runs i trzy walks. Była to dla niego już druga porażka, mimo przyzwoitej ERA na poziomie 3,46, którą legitymuje się najlepszy miotacz "Płomieni". Od razu po sobotnim spotkaniu trenerzy ogłosili składy na decydujący siódmy mecz, który zostanie rozegrany w poniedziałek czasu polskiego o 2.07. W roli start pitcherów wystąpią dla gospodarzy Matt Garza, a dla gości Jon Lester.

American League:

Tampa Bay Rays - Boston Red Sox 2:4 (3:3)

Źródło artykułu: