Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nadzorował budowę Orlików, będzie zarządzał Stadionem Narodowym

Pochodzący z Ostrowca Świętokrzyskiego Tomasz Półgrabski - od 23 kwietnia 2014 sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - odchodzi z resortu. Pokieruje Stadionem Narodowym.

Rafał Soboń
Rafał Soboń

Tomasz Półgrabski  z dniem 3 lipca obejmie funkcję prezesa Spółki PL.2012+, będącego operatorem Stadionu Narodowego w Warszawie. Zastąpi na tym stanowisku Marcina Herra.

Poprzedni zarząd nie otrzymał absolutorium i został odwołany z dniem 30 czerwca. Minister powołał na stanowisko prezesa spółki Tomasza Półgrabskiego, który ma spore doświadczenie w pracy przy dużych projektach. W latach 1998-2000 pełnił funkcję Koordynatora Programu Przygotowań  Olimpijskich, od 2001 do 2007 r. Sekretarza Generalnego w Polskim  Związku Tenisa, w latach 2007 - 2012 Podsekretarza Stanu w Ministerstwie  Sportu i Turystyki.
W dotychczasowej działalności zawodowej prowadził m.in. wdrażanie  strategii w obszarze sportu; przygotowań olimpijskich do IO Londyn 2012, szkolenia menedżerów oraz trenerów; koordynował rządowy program "Moje  Boisko - Orlik 2012"; był odpowiedzialny za stworzenie i nadzór realizacji programu sponsoringowego w tenisie "PZT Prokom Team"; brał  udział w pracach międzynarodowej grupy specjalistów ds. opracowania modelu dobrych praktyk dla NGO's', współpracował z Polskim Komitetem Olimpijskim przy realizacji Programu Solidarności Olimpijskiej, koordynował kilka programów przygotowań do największych imprez sportowych, w tym: Ateny 2004, Vancouver 2010, Soczi 2014. Zasiadał w radzie ds. bezpieczeństwa EURO 2012. Był członkiem misji olimpijskiej Sydney 2000.

PL.2012+ rozpoczęła funkcjonowanie w lutym 2008 roku, jako PL.2012 - spółka celowa Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jej zadaniem była koordynacja przygotowań strony publicznej do EURO 2012 w Polsce. W ich ramach spółka współpracowała ze 173 partnerami.

- Dla mnie to powołanie, to swoiste wyróżnienie, ale i kolejne życiowe wyzwanie. Jestem takim człowiekiem zadaniowym. Kilka już zrealizowałem. Będę starał się wypełnić ten obiekt kibicami, by tętnił życiem, był dumą Polaków i uzyskał dodatni bilans finansowy - skomentował Tomasz Półgrabski.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×