PŚ juniorów we florecie - drugie miejsce Hanny Łyczbińskiej

Florecistka Hanna Łyczbińska (Budowlani Toruń) zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata juniorów rozgrywanym w Lesznie. W finale Polka przegrała z Anastazją Moskowską (Ukraina) 5:6.

Polska Agencja Prasowa

W leszczyńskim Pucharze Świata juniorów wystartowało blisko 200 zawodników z 14 krajów. W pierwszym dniu zawodów, w turnieju kobiet, najlepiej z polskich zawodniczek spisała się florecistka Hanna Łyczbińska, która w finale stoczyła dramatyczny pojedynek z
Ukrainką Anastazją Moskowską. W regulaminowym czasie był remis 5:5, a w doliczonej minucie decydujące trafienie zadała florecistka z Ukrainy, która wygrała ostatecznie 6:5.

Trzecie miejsce zajęła Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń), a piąta była inna zawodniczka toruńskiego klubu - Emilia Rygielska. W niedzielę w Lesznie rozegrany zostanie turniej juniorów.