WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Witold Bańka objął resort sportu i turystyki

Minister sportu i turystyki Witold Bańka przejął w poniedziałek resort od swojego poprzednika Adama Korola. - Czuję się jak w blokach startowych. Będzie walczyć, aby bieg zakończył się powodzeniem - powiedział były lekkoatleta.
Polska Agencja Prasowa
Polska Agencja Prasowa
/ facebook.com/witold.banka

- Będę starał się, aby sport połączył wszystkich obywateli. Proszę dziennikarzy o odrobinę cierpliwości. Będzie okazja do spotkania na konferencji prasowej, na której zaprezentuję szczegółowo plan działalności i przedstawię moją drużynę - podkreślił Bańka po przybyciu do siedziby ministerstwa przy ul. Senatorskiej.

Jego zdaniem, wśród najważniejszych zadań znajduje się rozwijanie sportu dzieci i młodzieży. Bardzo istotne są dla niego także sprawy zawodników niepełnosprawnych oraz rozwój nowoczesnej i promującej Polskę turystyki.

- Niezbędny jest audyt w ministerstwie, aby zorientować się, na co można sobie aktualnie pozwolić. Sport, który łączy pójdzie w dobrym kierunku - dodał Bańka.

- Zostawiam ministerstwo w bardzo dobrym stanie. Z bardzo dobrymi rozwiązaniami, m.in z dodatkowymi 25 mln złotych przeznaczonymi głównie na przygotowania do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Nowego ministra będę namawiać, aby wcześniej podpisywał umowy z polskimi związkami sportowymi w sprawie ich finansowania - powiedział oczekując na przybycie następcy Korol.

Korol wyraził radość, że Bańka jest człowiekiem wywodzącym się ze środowiska sportowego. - Znam jego dokonania i uważam, że będzie bardzo dobrze kierował polskim sportem przez najbliższe lata - podkreślił.

Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PAP

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • HDZapora 0
  kibic stali 1 lubi Komentarz

  Skandal !!! Pieniądze z miasta powinny pójść na dożywianie dzieci z ubogich rodzin ! Na szklankę mleka ! I na hospicja !
  A nie na zagranicznych milionerów !!!
  Pan chyba nie ma wstydu prezydencie Borowiak !!! Na odległość śmierdzi to kiełbasą wyborczą !!!
  ;DDD

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)