KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Podsumowali na gali

System sportu młodzieżowego obejmuje rywalizację młodych sportowców w 66 dyscyplinach. W ubiegłym roku sklasyfikowano w tym współzawodnictwie ponad 23 tysiące zawodników z 3 tysięcy klubów! W rankingu województw prym wiedzie Mazowsze przed Wielkopolską i Śląskiem, a w rywalizacji klubowej wygrał Śląsk Wrocław przed AZS AWF Katowice i Zawiszą Bydgoszcz. Na dzisiejszej Gali Sportu Młodzieżowego najlepsi otrzymali nagrody finansowe, puchary i dyplomy. Wręczał je Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Adam Giersz w towarzystwie mistrza olimpijskiego, Tomasza Majewskiego

Wojciech Potocki
Wojciech Potocki

W Warszawie, na Torwarze, odbyła się dzisiaj uroczysta Gala Sportu Młodzieżowego. Jak co roku podsumowano współzawodnictwo młodych zawodników w całym cyklu imprez sportowych, które odbywały się w ubiegłym roku. -Był to rok olimpijski i tam startowali najlepsi nasi zawodnicy, którzy przecież zaczynali swoje kariery właśnie na zawodach szkolnych, czy mistrzostwach Polski Juniorów - mówił Adam Giersz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, który w imieniu ministra Mirosława Drzewieckiego podziękował rzeszy, często bezimiennych działaczy i trenerów. To właśnie ich praca daje podstawy późniejszych sukcesów sportowych naszych reprezentantów.

- System współzawodnictwa dzieci i młodzieży, nie jest może perfekcyjny, ale właśnie na takich zawodach, jak na przykład Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rodzą się talenty i przyszli medaliści olimpijscy. Czynimy starania, by nas system stał się bardziej efektywny, a samorządy lokalne mogły jeszcze szerzej wspomagać finansowo sport na swoim terenie - powiedział Giersz, dziękując samorządowcom, a także Federacji Sportu Młodzieżowego za ogromne zaangażowanie w propagowanie sportu wśród młodych ludzi.

Podczas gali zaprezentowano wyniki współzawodnictwa województw, powiatów, gmin i klubów sportowych. Zestawienia, które otrzymali zaproszeni goście zajęły aż 200 stron druku. Dwa tomy samych wyników! To najlepiej obrazuje skalę rywalizacji, która objęła współzawodnictwo młodzików, juniorów młodszych, juniorów i - po raz pierwszy - młodzieżowców.
W 2008 roku rywalizowali oni w 66 dyscyplinach indywidualnych i drużynowych. Sklasyfikowano prawie 24 tysiące dziewcząt i chłopców, którzy reprezentowali ponad 3 tysiące klubów sportowych!

- Ponad 3 tysiące trenerów szkoli aktualnie 33 tysiące młodych sportowców i bardzo ważną rzeczą będzie, by dostępne środki finansowe przeznaczyć dla najlepszych. Priorytetem będą oczywiście sporty olimpijskie i gry zespołowe, bo one są najbardziej popularne na świecie - zapowiedział Adam Giersz, informując, że ministerstwo zaniecha finansowania konkretnych przedsięwzięć, a środki przekazane zostaną do dyspozycji samorządów.

Na gali odczytano także list gratulacyjny, który wystosował do najlepszych, Marszałek Sejmu R.P, a Adam Giersz w towarzystwie mistrza olimpijskiego, Tomasza Majewskiego wręczył zwycięzcom współzawodnictwa młodzieżowego okazałe puchary oraz dotacje finansowe, które pomogą w podnoszeniu szkolenia młodych sportowców na jeszcze wyższy poziom.

Wyniki współzawodnictwa województw:
1. Mazowieckie
2. Wielkopolskie
3. Śląskie
4. Dolnośląskie
5. Małopolskie
6. Pomorskie
7. Kujawsko-Pomorskie
8. Łódzkie

Współzawodnictwo klubów:
1. Śląsk Wrocław
2. AZS-AWF Katowice
3. Zawisza Bydgoszcz
4. AZS-AWF Warszawa
5. AZS-AWFiS Gdańsk
6. Posnania
7. MKS Polonia Warszawa
8. AZS-AWF Wrocław

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×