Kokpit Kibice

ME w piłce recznej to kolejna wielka impreza sportowa w Polsce. Kiedy igrzyska?

Marek Bobakowski
Marek BobakowskiPiłkarskie Euro 2012, które zorganizowaliśmy razem z Ukrainą, niosło wiele zagrożeń. - A co, jeżeli sobie nie poradzimy? - pytali sceptycy.

Poradziliśmy sobie. Stadiony, infrastruktura miejska, nowe autostrady - z dnia na dzień było widać, jak bardzo sport pomaga nam w codziennym życiu. Ostatecznie nasz kraj odwiedziło prawie 700 tysięcy kibiców z całego świata. Większość z uznaniem patrzyła na kraj, który jeszcze 25 lat temu tkwił w głębokim komunizmie.

Szacunki mówią, że informacja o Euro zorganizowanym w Polsce trafiła do ponad trzech miliardów ludzi na całym świecie. Z tego ponad pół miliarda regularnie interesowało się turniejem (oglądała mecze, śledziła informacje związane z mistrzostwami, sprawdzała wyniki kolejnych spotkań). Słowo "Polska" padło w praktycznie wszystkich językach świata i zostało odmienione przez wszystkie możliwe przypadki.

Przed rokiem spotkało nas kolejne wyróżnienie. Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się finał rozgrywek Ligi Europy. To dowód, że zaistnieliśmy na stałe wśród krajów mogących starać się o najważniejsze imprezy piłkarskie na świecie.

Czy w Polsce w najbliższych 20 latach odbędą się igrzyska olimpijskie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (0):