HMŚ w łucznictwie w Rzeszowie - wyniki eliminacji

Rafał Dobrowolski (Stella Kielce) spisuje się jak dotąd najlepiej z reprezentantów Polski uczestniczących w odbywających się w Rzeszowie 10. halowych mistrzostwach świata w łucznictwie.

Polska Agencja Prasowa

Brązowy medalista ME na otwartym stadionie zajął w klasyfikacjach czwartą lokatę i awansował do strzelań pucharowych. Awans zdobyli także Jacek Proć (Strzelec Legnica), który z wynikiem 578 pkt zajął 23.miejsce, i Damian Goły (Łucznik Żywiec) - 572 pkt, 31. miejsce.

Wśród kobiet eliminacje wygrała brązowa medalistka turnieju drużynowego igrzysk w Pekinie 2008 Francuzka Berengere Schuh ustanawiając rekord świata - 592 pkt. Schuh poprawiła dotychczasowy rekord świata należący od poprzednich HMŚ w Izmirze do Ukrainki Leny Mienko, która 1 marca 2007 roku wystrzelała o jeden punkt mniej. Druga była reprezentująca Włochy Natalia Walejewa - 591, a trzecia broniąca tytułu mistrzowskiego Japonka Nami Hayakawa - 588.

Z trójki Polek do rywalizacji pucharowej awansowały Justyna Mospinek (UKS Piątka Zgierz) - 579 (ósma lokata) i Małgorzata Ćwienczek (Czarna Strzała Bytom) - 559 (28). Odpadła Natalia Leśniak (Łucznik Żywiec). 554 punkty dały jej 33 lokatę.

W dalszym etapie zawodów znalazły się także drużyny kobiet i mężczyzn. Polki uplasowały się na ósmym, a Polacy na szóstym.

Dobrze zaprezentowały się juniorki. Paula Wyczechowska (Łucznik Żywiec) zajęła siódme miejsce (565 pkt), Milena Barakońska (Obuwnik Prudnik) 18. (549 pkt), natomiast Joanna Kamińska (Czarna Strzała Bytom) 24. (542). W klasyfikacji drużynowej Polki uplasowały się na czwartej pozycji.

Jak było do przewidzenia słabiej w rywalizacji indywidualnej w strzelaniu z łuku bloczkowego spisali się polscy juniorzy plasując się pod koniec stawki. Bartosz Gorczyca (Strzelec Legnica) sklasyfikowany został na 26. miejscu, Aleksander Gawryś (Marymont Warszawa) na 27., a Jakub Lipiński (KS "X10 Jaworze) na 29. miejscu. Zespołowo Polakom przypadło w eliminacjach siódme miejsce. Zdołali oni wyprzedzić tylko Ukrainę.