QUIZ

QUIZ: Znasz te drużyny na wylot, ale czy pamiętasz ich sukcesy? Powinieneś!

Odnoszą ogromne sukcesy, są rozpoznawalne niemal na całym świecie. Jesteśmy pewni, że znasz ich nazwy doskonale. Ale czy pamiętasz ich sukcesy? Udowodnij, rozwiązując nasz wymagający quiz.

1/15
Ten zespół wygrywał Ligę Mistrzów (wcześniej Puchar Europy) aż siedmiokrotnie, ale po raz ostatni udało mu się to w 2007 roku. Wtedy też sięgnął po Klubowe Mistrzostwo Świata. W ostatnich latach drużyna prezentuje się znacznie słabiej i dopiero próbuje odbudować wielką markę. O kim mowa?
Arsenal Londyn
AC Milan
Olympique Lyon
2/15
To jeden z największych klubów koszykarskich w Europie. Od lat należy do ścisłej czołówki. W ciągu ostatnich 10 lat aż trzykrotnie wygrywał Euroligę, a kolejne trzy razy grał w finale. Poza tym aż czterokrotnie docierał do Final Four. Po raz ostatni zwyciężył w tych rozgrywkach kilka miesięcy temu, pokonując w finale Lokomotiw Kubań.
Real Madryt
Alba Berlin
CSKA Moskwa
3/15
Co prawda nie ma tak wielkiej marki jak jej futbolowy odpowiednik, ale to drużyna, która ma na swoim koncie sporo sukcesów. W ubiegłym roku piłkarze ręczni tej drużyny triumfowali w rozgrywkach Ligi Mistrzów.
Paris Saint-Germain
Panathinaikos Ateny
FC Barcelona
4/15
To jeden z najbardziej znanych niemieckich klubów, choć... nigdy nie zdołał sięgnąć po mistrzostwo. Aż pięciokrotnie był za to wicemistrzem i tyle samo razy zajmował trzecią lokatę. Po raz ostatni w ubiegłym sezonie. Do tego raz zgarnął Puchar Niemiec, ale dawno temu, bo w 1993 roku.
Borussia Dortmund
Bayer Leverkusen
Werder Brema
5/15
To najbardziej utytułowany zespół w najlepszej hokejowej lidze świata, czyli w NHL. W całej swojej historii aż 24 razy sięgnął po Puchar Stanleya. Tyle że ostatni sukces miał miejsce aż 23 lata temu.
Montreal Canadiens
Vancouver Canucks
Florida Panthers
6/15
To jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów koszykarskich. Jego blask już przeminął, dominował bowiem w pierwszej dekadzie 21. wieku. Osiągnął też kilka sukcesów na arenie międzynarodowej. Sześć lat temu dotarł bowiem aż do TOP 8 Euroligi.
Asseco Prokom Gdynia
Zastal Zielona Góra
PGE Turów Zgorzelec
7/15
To jedna z najlepszych siatkarskich reprezentacji na świecie. Na jej koncie są trzy złote medale igrzysk olimpijskich. Ostatnie z nich wywalczyli w 2008 roku. Natomiast w sierpniu zdobyli brąz w Rio de Janeiro. Lista jej sukcesów jest znacznie dłuższa, ale nie sposób wszystkich wymienić.
reprezentacja Finlandii
reprezentacja Serbii
reprezentacja USA
8/15
Jeden z najlepszych angielskich klubów w historii, który do tej pory zdobył aż 20 mistrzostw kraju. W ostatnich latach ma jednak spore problemy i nie potrafi sięgnąć po żadne trofeum. W 2008 roku wygrał Ligę Mistrzów.
Chelsea
Manchester United
Liverpool
9/15
Nie jest to tak znana ekipa jak Real Madryt, FC Barcelona czy Atletico Madryt, ale w przeszłości miała ona swoje pięć minut. Trwało ono oczywiście znacznie dłużej. Zespół ten sięgnął przecież po mistrzostwo Hiszpanii w 2000 roku, dwukrotnie wygrał Puchar Hiszpanii, a trzykrotnie Superpuchar Hiszpanii. Do tego rywalizował w Lidze Mistrzów.
Celta Vigo
Deportivo La Coruna
Valencia
10/15
W NBA jest mnóstwo znacznie bardziej utytułowanych drużyn, które potrafiły dominować latami. Ten zespół ma na swoim koncie tylko jedno mistrzostwo, wywalczone przed kilkoma miesiącami. Wcześniej udawało mu się wygrać co najwyżej mistrzostwo konferencji. W finale bowiem przegrywało.
Cleveland Cavaliers
Boston Celtics
Chicago Bulls
11/15
To jedyna drużyna w NFL, która zdobyła ponad 10 tytułów mistrzowskich. Właściwie ma ich na swoim koncie aż 13, ale w 21. wieku tylko raz zdołała wygrać rozgrywki. Miało to miejsce w 2010 roku.
Green Bay Packers
Seattle Seahawks
Jacksonville Jaguars
12/15
Jeden z najlepszych holenderskich klubów, który ma na swoim koncie wiele tytułów mistrzowskich, choć ostatni zgarnął przed dwoma laty. Zdołał również wypromować polskiego piłkarza.
PSV Eindhoven
Feyenoord Rotterdam
Ajax Amsterdam
13/15
Od dawien dawna ta reprezentacja ma ogromne ambicje. Dysponuje w końcu silną ligą, ale nie przekłada się to na sukcesy drużyny narodowej. W 1996 roku zdobyli brązowy medal mistrzostw świata, a w 1966 roku zostali mistrzami Europy.
reprezentacja Holandii
reprezentacja Anglii
reprezentacja Rosji
14/15
Ten francuski zespół niegdyś odnosił sukcesy na naprawdę wielką skalę. W 1993 roku wygrał nawet Ligę Mistrzów, a dwa lata wcześniej zagrał w finale. Poza tym ma na swoim koncie 9 mistrzostw kraju.
Olympique Marsylia
Girondins Bordeaux
Lille OSC
15/15
Amerykański klub występujący w lidze NHL. W swojej historii zdołał czterokrotnie sięgnąć po Puchar Stanleya, a po raz ostatni zwyciężył w tym roku.