QUIZ

QUIZ: Rozpoznajesz polskich sportowców? To trudniejsze niż ci się wydaje!

Prawdopodobnie wszystkich polskich sportowców widziałeś w akcji, ale czy na pewno potrafisz ich rozpoznać na zdjęciu? To, wbrew pozorom, spore wyzwanie! Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz.

1/15
Jeden z najlepszych polskich pływaków, który zdobył wiele medali mistrzostw świata oraz Europy.
Radosław Kawęcki
Paweł Korzeniowski
Bartosz Kizierowski
2/15
Znakomity polski dyskobol, który dwukrotnie zdobył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich.
Wojciech Nowicki
Paweł Fajdek
Piotr Małachowski
3/15
Reprezentant Polski w piłce nożnej i piłkarz, który w ostatnich latach zrobił ogromny progres. Aktualnie gra w SSC Napoli.
Piotr Zieliński
Paweł Wszołek
Arkadiusz Milik
4/15
Doświadczony szczypiornista, który z reprezentacją zdobył w 2015 roku brązowy medal mistrzostw świata.
Piotr Wyszomirski
Michał Jurecki
Michał Szyba
5/15
Utytułowana polska tyczkarka, która zdobywała medale mistrzostw Europy czy świata. Była też na podium igrzysk olimpijskich.
Monika Pyrek
Anna Rogowska
Anna Wielgus
6/15
W przeszłości rewelacyjny koszykarz, który zdobył aż osiem mistrzostw Polski.
Adam Wójcik
Maciej Zieliński
Jacek Krzykała
7/15
Wybitna polska florecistka, która zdobywała medale wszystkich najważniejszych imprez sportowych. W jej kolekcji są m.in. dwa medale igrzysk.
Martyna Synoradzka
Marta Łyczbińska
Sylwia Gruchała
8/15
Czołowa polska tenisistka, która dotarła do finału turnieju rangi WTA. Aktualnie zajmuje miejsce w Top 100 światowego rankingu.
Marta Domachowska
Magda Linette
Urszula Radwańska
9/15
Z reprezentacją Polski zdobył złoty medal mistrzostw świata w 2014 roku. Oprócz tego na jego koncie jest wiele innych sukcesów, w tym również klubowe.
Piotr Nowakowski
Mateusz Mika
Marcin Możdżonek
10/15
Jeden z najlepszych polskich koszykarzy, grający obecnie za oceanem.
Maciej Lampe
Przemysław Karnowski
Marcin Gortat
11/15
Szczypiornistka związana z Vistalem Gdynia. W 2015 roku zajęła z reprezentacją Polski czwarte miejsce na mistrzostwach świata.
Karolina Zalewska
Monika Kobylińska
Małgorzata Stasiak
12/15
Utytułowany windsurfingowiec, który zdobył wiele medali mistrzostw świata. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie sięgnął po brąz.
Przemysław Miarczyński
Piotr Myszka
Paweł Tarnowski
13/15
Niezłomna w ubiegłym roku dopięła swego i zdobyła medal (srebrny) na igrzyskach olimpijskich w Rio w kajakarstwie.
Monika Michalik
Agnieszka Kobus
Marta Walczykiewicz
14/15
Jeden z najlepszych polskich pięściarzy, który na zawodowym ringu stoczył 55 walk, a wygrał aż 50.
Krzysztof Włodarczyk
Tomasz Adamek
Andrzej Gołota
15/15
Znany i doświadczony zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Stoczył dotychczas 29 walk, z czego 24 z nich wygrał.