QUIZ

QUIZ: Rozpoznajesz polskich sportowców? Przekonaj się, że to nie takie proste!

Prawdopodobnie wszystkich polskich sportowców widziałeś w akcji, ale czy na pewno potrafisz ich rozpoznać na zdjęciu? To, wbrew pozorom, spore wyzwanie! Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz.

1/15
W przeszłości znakomita polska siatkarka, która rozegrała najwięcej meczów dla reprezentacji Polski.
Magdalena Szryniawska-Śliwa
Izabela Bełcik
Małgorzata Glinka-Mogentale
2/15
Odniósł wiele sukcesów w biegu na 800 metrów. Wyróżniał się również odważną taktyką.
Adam Kszczot
Marcin Lewandowski
Paweł Czapiewski
3/15
Doświadczony polski piłkarz ręczny, który z Biało-Czerwonymi zdobył dwa medale mistrzostw świata - srebrny i brązowy.
Bartosz Jurecki
Marcin Lijewski
Artur Siódmiak
4/15
W barwach Lecha Poznań rozegrał ponad 400 spotkań. Był królem strzelców i dwukrotnie sięgnął z tym klubem po Puchar Polski.
Piotr Reiss
Bartosz Bosacki
Marcin Kamiński
5/15
Wybitny polski koszykarz, żywa legenda Śląska Wrocław, z którym zdobył aż 8 mistrzostw Polski.
Maciej Zieliński
Adam Wójcik
Dominik Tomczyk
6/15
Znakomity kierowca rajdowy. Ścigał się w prestiżowym cyklu WRC oraz w Rajdzie Dakar.
Rafał Sonik
Kajetan Kajetanowicz
Krzysztof Hołowczyc
7/15
Jeden z najlepszych polskich hokeistów w historii. Przez wiele lat grał w najlepszej lidze świata - NHL.
Mariusz Czerkawski
Krzysztof Oliwa
Sebastian Gonera
8/15
W kadrze rozegrał tylko 10 meczów, ale i tak był wielką gwiazdą polskiego futbolu.
Andrzej Juskowiak
Jerzy Brzęczek
Marek Citko
9/15
Znany i utytułowany kickbokser i pięściarz. Na zawodowym ringu stoczył 52 walki, z czego wygrał aż 44.
Andrzej Gołota
Przemysław Saleta
Tomasz Adamek
10/15
Zostajemy w sportach walki. W przeszłości była świetną kickbokserką oraz pięściarką.
Agnieszka Rylik
Karolina Michalczuk
Iwona Guzowska
11/15
Świetny młociarz, który ma na swoim koncie złoto mistrzostw świata.
Szymon Ziółkowski
Tomasz Majewski
Piotr Małachowski
12/15
Znany siatkarz, a obecnie trener, który w reprezentacji Polski rozegrał ponad 300 meczów. Zdobył z nią srebrny medal na mistrzostwach świata.
Piotr Gruszka
Sebastian Świderski
Marcin Prus
13/15
Wielokrotny medalista mistrzostw Europy i świata w biegu na 400 metrów i 400 metrów przez płotki.
Robert Maćkowiak
Marcin Urbaś
Marek Plawgo
14/15
W 1992 roku zdobył z reprezentacją Polski srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie.
Tomasz Łapiński
Grzegorz Mielcarski
Marek Koźmiński
15/15
W przeszłości wybitna sztangistka. Zdobyła dwa medale igrzysk olimpijskich oraz trzy mistrzostw świata, w tym jeden złoty.