QUIZ

QUIZ: Rozpoznajesz legendy sportu? Udowodnij!

To są legendy polskiego i światowego sportu. W swoich dyscyplinach nie mieli sobie równych. Jesteś pewien, że potrafisz ich rozpoznać na zdjęciu? Udowodnij, rozwiązując nasz quiz!

1/15
Niegdyś wybitny niemiecki skoczek narciarski, który wygrał m.in. wszystkie cztery zawody z cyklu Turnieju Czterech Skoczni.
Michael Neumayer
Sven Hannawald
Martin Schmitt
2/15
Legendarny hokeista, ikona NHL. Przez 20 lat grał w najlepszej lidze świata i zdobył w niej blisko 900 goli i rozdał niespełna 2 tysiące (!) asyst.
Wayne Gretzky
Mario Lemieux
Bobby Orr
3/15
To złota medalistka igrzysk, trzykrotna zwyciężczyni zawodów z cyklu Wielkiego Szlema.
Lindsay Davenport
Serena Williams
Jennifer Capriati
4/15
Niezwykle utytułowana narciarka alpejska, która zdobyła aż sześć medali igrzysk olimpijskich i pięć razy była mistrzynią świata.
Tina Maze
Janica Kostelic
Lindsey Vonn
5/15
Był wybitnym brazylijskim piłkarzem, który słynął z atomowego uderzenia. W 2002 roku został mistrzem świata.
Roberto Carlos
Cafu
Rivaldo
6/15
Fantastyczny skoczek wzwyż, który stawał na podium wszystkich najważniejszych imprez lekkoatletycznych.
Jacek Wszoła
Artur Partyka
Piotr Śleboda
7/15
Niezwykle ekscentryczny, ale zarazem utytułowany amerykański koszykarz. Aż pięć razy w swojej karierze sięgał po mistrzostwo NBA.
Scottie Pippen
Ron Harper
Dennis Rodman
8/15
Żywa legenda boksu. Na zawodowym ringu stoczył aż 74 walki, z czego 65 z nich wygrał.
Lennox Lewis
Roy Jones jr
Mike Tyson
9/15
Jedna z ikon Realu Madryt. Rewelacyjny piłkarz, który wielokrotnie wygrywał Puchar Mistrzów.
Alfredo di Stefano
Roger Milla
Eusébio
10/15
Utytułowany siatkarz, który w barwach swojej reprezentacji rozegrał ponad 300 spotkań.
Andrea Giani
Bernard Rajzman
Vladimir Grbić
11/15
Jeden z najlepszych piłkarzy angielskich w historii.