QUIZ

QUIZ: To polskie gwiazdy lekkoatletyki. Rozpoznasz je na zdjęciach?

To wielkie gwiazdy polskiej, a niekiedy nawet światowej, lekkoatletyki. Odnoszą spore sukcesy, ale czy potrafisz je rozpoznać na zdjęciu? Spróbuj, a przekonasz się, że to wcale nie jest takie proste.

1/15
Utalentowana polska oszczepniczka, która na igrzyskach w Rio de Janeiro otarła się o medal to...
Maria Andrejczyk
Iga Baumgart
Marcelina Witek
2/15
Doświadczony polski chodziarz, wielokrotny mistrz kraju.
Jakub Jelonek
Rafał Augustyn
Rafał Fedaczyński
3/15
26-letnia kulomiotka, srebrna medalistka Uniwersjady z 2015 roku i wielokrotna mistrzyni kraju. Startowała na MŚ w Londynie, ale nie przebrnęła przez eliminacje.
Klaudia Kardasz
Anna Kiełbasińska
Paulina Guba
4/15
Czołowy polski kulomiot, wicemistrz Europy z ubiegłego roku.
Michał Haratyk
Konrad Bukowiecki
Jakub Szyszkowski
5/15
Doświadczona biegaczka średniodystansowa. W ubiegłym roku została mistrzynią Europy w biegu na 1500 metrów.
Katarzyna Kowalska
Angelika Cichocka
Joanna Linkiewicz
6/15
Najlepszy polski skoczek wzwyż. Jego największe sukcesy to brąz mistrzostw świata i złoty medal halowych mistrzostw Europy.
Sylwester Bednarek
Tomasz Jaszczuk
Paweł Wojciechowski
7/15
Piękna i utalentowana. Rekordzistka kraju w biegu na 800 metrów w hali.
Justyna Święty
Sofia Ennaoui
Joanna Jóźwik
8/15
Jeden z najlepszych tyczkarzy na świecie. Dwa lata temu w Pekinie zdobył brąz na mistrzostwach świata. W Londynie zdołał się poprawić i sięgnął po srebro.
Robert Sobera
Piotr Lisek
9/15
30-letni zawodnik specjalizujący się w rzucie dyskiem. Jego największy sukces w karierze to zdobycie brązowego medalu na mistrzostwach świata w Pekinie.
Damian Czykier
Robert Urbanek
Tymoteusz Zimny
10/15
Nie ma sobie równych w kraju. Jest też w ścisłej czołówce skoku wzwyż kobiet na świecie.
Kamila Lićwinko
Izabela Trzaskalska
Anna Jagaciak-Michalska
11/15
Jeden z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych polskich lekkoatletów. Dwukrotny wicemistrz olimpijski oraz były mistrz świata.
Wojciech Nowicki
Piotr Małachowski
Tomasz Majewski
12/15
Jeden z największych naszych talentów w biegach sprinterskich. W ubiegłym roku została młodzieżową mistrzynią Europy, a w tym roku zdobyła brąz na halowych mistrzostwach Europy.
Małgorzata Hołub
Patrycja Wyciszkiewicz
Ewa Swoboda
13/15
Doświadczony biegacz, który specjalizuje się w biegach na 800 i 1500 metrów.
Adam Kszczot
Marcin Lewandowski
Michał Rozmys
14/15
Nie ma sobie równych w rzucie młotem. Dwukrotna mistrzyni olimpijska, trzykrotna mistrzyni świata.
Anita Włodarczyk
Joanna Fiodorow
Malwina Kopron
15/15
Doświadczony młociarz, który w swojej kolekcji ma dwa złote medale mistrzostw świata.