WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Świat sportu w szoku po zamachu w Barcelonie. "Dzisiaj nie możemy mówić o sporcie"

Maciej Kmita
Maciej Kmita


"AS": Gazeta stworzona z bólu

Mnóstwo uwagi zamachowi poświęcił madrycki "AS". "Świat sportu jest w szoku po ataku terrorystycznym w Barcelonie, w którym zginęło 13 osób, a ponad 100 jest rannych. Świat stał się w czwartek jedną drużyną i jednomyślnie potępił atak w Barcelonie. To najpoważniejszy zamach terrorystyczny od 11-M" - przypomina "AS". "11-M" to symbol ataków, które 11 marca 2004 roku miały miejsce w Madrycie. W ich wyniku śmierć poniosło 191 osób.

ZOBACZ WIDEO Michał Kucharczyk: Nie spuszczamy głów

"W dniu takim jak ten bardzo trudno zrobić sportową gazetę. Co więcej, to wręcz absurd. Sport został wymyślony dla rozrywki, ale w świetle wydarzeń z czwartku traci na znaczeniu. Jak kontynuować komentarze o ostatnim El Clasico? Jak udawać, że start Vuelta a Espana ma znaczenie? Jak nadal interesować się transferami? Jak skupić się na starcie sezonu LaLiga, kiedy telewizje pokazują nam ofiary zamachu na ukochanym deptaku Barcelony? Wobec takich wydarzeń treść gazety sportowej przestaje być przedmiotem rozmów, a staje się być będącą nie na miejscu banalnością" - napisał w emocjonalnym felietonie redaktor naczelny gazety, Alfredo Relano.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Marca / AS / Mundo Deportivo / Sport / Estadio Deportivo

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • ersatz s. 0
  Jestem w szoku, że "świat sportu jest w szoku" o czym zapewne bez szoku donosi pan redaktor Kmita. Pan Kmita nie jest bynajmniej w szoku a może i jest? Bo może on też zalicza się do "świata sportu"? A "świat sportu" okazuje się być tak oderwany od rzeczywistości że szok! Zachowają się przy tym jakby nigdy nie słyszeli o serii podobnych zamachów w innej części Europy. Nasuwa się wniosek, że jeśli ci sportowcy mają jakieś pojęcie o otaczającej ich rzeczywistości, to zapewne kształtują je wyłącznie na podstawie haseł o tolerancji i antyrasizmie, które FiFA i UEFA nakazuje rozwieszać na stadionach podczas meczów. Czcząc przy tym jakiegoś bojownika tolerancji i otwartości. Myślą zatem, że na świecie jest pięknie i wspaniale, , a tu masz!! Zamach w Barcelonie, tam gdzie uliczka w którą wchodzi Boniek! W głowie się nie mieści taka profanacja sławnego miejsca! Ale jak się zapytać sportowca o poglądy polityczne, których on oczywiście nie posiada, to mówi jak nakręcony, że tylko miłość, tolerancja, czerwony krzyż, otwieranie granic, multi kulti, srele duperele to są te wartości, które musimy nieść obcym. A gdy obcy przychodzi, nie wpada w nasze otwarte ramiona tylko odpala pas szahida, albo rozjeżdża nas samochodem ciężarowym. Jak to, my go kochamy a on nas nie? Szok!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • MArian0s 2
  Właśnie dzięki waszej "tolerancji" są te zamachy... te barany nie zrozumieją tego nawet jak zostaną okaleczeni w zamachu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ławken 1
  Jak sama ciężarówka mogła wjechać w ludzi?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×