Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Prezydent Duda docenił polskich sportowców. "Każde silne państwo inwestuje w sport"

Podczas uroczystości na stadionie PGE Narodowy prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podziękował przedstawicielom środowiska sportowego za 100 lat radości i dumy. Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie największe sukcesy polskich zawodników.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Andrzej Duda WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrzej Duda
W środę (10 stycznia) prezydent Andrzej Duda spotkał się w Warszawie ze sportowcami i związkami sportowymi. Uroczystość zorganizowana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się na PGE Narodowym.

Prezydent razem z zaproszonymi gośćmi zobaczył na telebimie największe zwycięstwa w historii polskiego sportu, m.in. sukcesy Otylii Jędrzejczak i Roberta Korzeniowskiego na IO 2004 w Atenach, "złoty" skok Leszka Blanika na IO 2008 w Pekinie czy też triumf Kamila Stocha podczas 66. Turnieju Czterech Skoczni.

W swoim wystąpieniu głowa państwa podziękowała sportowcom za 100 lat radości i dumy z ich zwycięstw. - Jesteście państwo wielkim elementem, powiedziałbym absolutnie jednym z filarów budowania silnego polskiego państwa na przestrzeni tych 100 lat - podkreślił prezydent RP, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Duda przypomniał, że współczesny sport w sensie państwowym posiada dwa wymiary - sprawność fizyczną i zdrowie społeczeństwa oraz aspekt, za który odpowiada sport profesjonalny. - Sport, który tak silnie związany jest z polityką. Z polityką państwa i polityką międzynarodową. Każde państwo, które chce istnieć na arenie międzynarodowej, każde państwo, które czy to jest silne czy ma ambicję bycia państwem silnym, liczącym się, inwestuje w sport - podsumował.

Podczas uroczystości na PGE Narodowym pojawiło się wiele osobistości polskiego sportu, m.in. Irena Szewińska, Tomasz Majewski, Andrzej Supron i Paweł Fajdek. W spotkaniu wziął też udział minister sportu Witold Bańka. Przedstawiciele związków otrzymali od prezydenta okolicznościowe puchary. Wręczą je zawodnikom, którzy wyróżnią się najwybitniejszymi osiągnięciami w 2018 r.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Upadek trenera i żarty w Legii


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PAP/Twitter
Komentarze (3)
 • Allez Zgłoś komentarz
  Duda, ty to panstwo oslabiasz. Taka jest prawda. Zaden PiAr ci juz nie pomoze
  • Allez Zgłoś komentarz
   Swietowanie rocznicy niepodleglosci Polski 10.stycznia? Oni tam gonia w pietke. Szerokim gestem wydaja nasz pieniadze na blichtr i puste gesty
   • yes Zgłoś komentarz
    Co się działo na narodowym działo na uroczystości z okazji 100. rocznicy, to się działo. Uważam jednak, że Fajdek był tam jako sportowiec polski - czy jest faktycznie wielką
    Czytaj całość
    osobistością polskiego sportu?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×