Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Prezydent Duda docenił polskich sportowców. "Każde silne państwo inwestuje w sport"

Podczas uroczystości na stadionie PGE Narodowy prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podziękował przedstawicielom środowiska sportowego za 100 lat radości i dumy. Uczestnicy spotkania przypomnieli sobie największe sukcesy polskich zawodników.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Andrzej Duda WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Andrzej Duda

W środę (10 stycznia) prezydent Andrzej Duda spotkał się w Warszawie ze sportowcami i związkami sportowymi. Uroczystość zorganizowana z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się na PGE Narodowym.

Prezydent razem z zaproszonymi gośćmi zobaczył na telebimie największe zwycięstwa w historii polskiego sportu, m.in. sukcesy Otylii Jędrzejczak i Roberta Korzeniowskiego na IO 2004 w Atenach, "złoty" skok Leszka Blanika na IO 2008 w Pekinie czy też triumf Kamila Stocha podczas 66. Turnieju Czterech Skoczni.


W swoim wystąpieniu głowa państwa podziękowała sportowcom za 100 lat radości i dumy z ich zwycięstw. - Jesteście państwo wielkim elementem, powiedziałbym absolutnie jednym z filarów budowania silnego polskiego państwa na przestrzeni tych 100 lat - podkreślił prezydent RP, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Duda przypomniał, że współczesny sport w sensie państwowym posiada dwa wymiary - sprawność fizyczną i zdrowie społeczeństwa oraz aspekt, za który odpowiada sport profesjonalny. - Sport, który tak silnie związany jest z polityką. Z polityką państwa i polityką międzynarodową. Każde państwo, które chce istnieć na arenie międzynarodowej, każde państwo, które czy to jest silne czy ma ambicję bycia państwem silnym, liczącym się, inwestuje w sport - podsumował.

Podczas uroczystości na PGE Narodowym pojawiło się wiele osobistości polskiego sportu, m.in. Irena Szewińska, Tomasz Majewski, Andrzej Supron i Paweł Fajdek. W spotkaniu wziął też udział minister sportu Witold Bańka. Przedstawiciele związków otrzymali od prezydenta okolicznościowe puchary. Wręczą je zawodnikom, którzy wyróżnią się najwybitniejszymi osiągnięciami w 2018 r.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Upadek trenera i żarty w Legii

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PAP/Twitter

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×