WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Z 500 do 389! MKOl zredukował listę Rosjan na zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu

Międzynarodowy Komitet Olimpijski chce mieć stuprocentową pewność, że rosyjscy sportowcy, którzy wystąpią na IO 2018, są "czyści". Na razie podjęto decyzję o skreśleniu 111 nazwisk z listy ewentualnych uczestników.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Getty Images / Na zdjęciu: widok na Pjongczang

- Z 500 do 389 nazwisk zmalała lista sportowców z Rosji, którzy teoretycznie mają szansę na udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu - poinformował w piątek (19 stycznia) Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl).

Zmniejszenie liczby Rosjan uprawnionych do występu na ZIO pod neutralną flagą zostało wymuszone tym, że MKOl chce mieć całkowitą pewność, iż rosyjscy sportowcy, którzy otrzymają zaproszenia do udziału w igrzyskach, są wolni od dopingu. Grupa 389 zawodników i zawodniczek w najbliższych dniach zostanie poddana kolejnym kontrolom antydopingowym. Dokładnej analizie zostaną też poddane próbki pobrane od nich w przeszłości.

MKOl podał, że spośród 389 nazwisk pozostałych na liście, aż 80 proc. stanowią zawodnicy, którzy nie brali udziału w ZIO Soczi 2014. Zostali oni nazwani "nową generacją sportowców Rosji".

W grudniu MKOl zdecydował, że reprezentacja olimpijska Rosji nie wystąpi w Korei Południowej z powodu gigantycznego skandalu dopingowego w tym kraju. Będą tam mogli wystąpić tylko ci Rosjanie, którzy nigdy nie byli zamieszani w aferę dopingową i aktualnie są "czyści". Pojawią się tam pod neutralną flagą.

ZOBACZ WIDEO: Dziennikarze WP SportoweFakty: Rosjanie absolutnie zasłużyli na wyrzucenie z igrzysk

MKOl podjął słuszną decyzję o wykluczeniu Rosji z ZIO 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×