QUIZ

QUIZ: Rozpoznasz wszystkich reprezentantów Polski? Udowodnij!

Jesteś pewien, że dobrze znasz wszystkich reprezentantów i reprezentantki Polski? Spróbuj ich rozpoznać na zdjęciu. Uwaga, to nie jest takie proste zadanie!

1/15
Czołowy polski biegacz narciarski. Wziął udział w poprzednich igrzyskach olimpijskich w Soczi.
Maciej Krężel
Maciej Staręga
Kamil Bury
2/15
Utytułowany siatkarz, grający na pozycji libero. Zdobył z reprezentacją Polski złoto na mistrzostwach świata w 2014 roku.
Karol Kłos
Piotr Nowakowski
Paweł Zatorski
3/15
Były reprezentant Polski. Wystąpił w 11 meczach w kadrze.
Tomasz Kuszczak
Adam Matysek
Radosław Majdan
4/15
Niegdyś wybitny polski skoczek wzwyż. Zdobył dwa medale - złoty i srebrny - na igrzyskach olimpijskich.
Waldemar Legień
Andrzej Wroński
Jacek Wszoła
5/15
Szczypiornistka reprezentacji Polski. Do kadry trafiła w 2006 roku.
Kinga Achruk
Sylwia Lisewska
Joanna Szarawaga
6/15
Polski łyżwiarz szybki. W 2010 roku zdobył złoto na mistrzostwach świata juniorów.
Konrad Niedźwiedzki
Artur Nogal
Zbigniew Bródka
7/15
Doświadczony polski koszykarz, który był częścią reprezentacji przez 12 lat.
Robert Kościuk
Maciej Zieliński
Szymon Szewczyk
8/15
Polska pięcioboistka, która na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal.
Oktawia Nowacka
Beata Mikołajczyk
Sylwia Bogacka
9/15
Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro w kolarstwie szosowym.
Michał Kwiatkowski
Bartosz Huzarski
Rafał Majka
10/15
Niegdyś znakomity zapaśnik (zdobył m.in. srebro na igrzyskach olimpijskich w Londynie), obecnie zawodnik MMA.
Damian Janikowski
Wojciech Nowicki
Adam Wiercioch
11/15
Czołowa polska siatkarka, która z Biało-Czerwonymi dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Europy i raz wywalczyła brąz.
Dorota Świeniewicz-Reczko
Izabela Bełcik
Magdalena Szryniawska-Śliwa
12/15
Był wybitnym pięściarzem. Zdobył dwa złote medale na igrzyskach olimpijskich.
Kazimierz Lipień
Witold Woyda
Jerzy Kulej
13/15
Reprezentant Polski w koszykówce. Do kadry trafił 3 lata temu.
Karol Gruszecki
Przemysław Zamojski
Tomasz Gielo
14/15
Czterokrotny mistrz świata i złoty medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie w wioślarstwie.
Adam Korol
Marek Kolbowicz
15/15
33-letnia koszykarka, która zdobyła srebro na mistrzostwach Europy do lat 20. Na zdjęciu przy piłce.