Krzysztof Ratajski pisze historię. Polak pokonał mistrza świata i wygrał pierwszy turniej PDC

Krzysztof Ratajski został w niedzielę pierwszym w historii Polakiem, który wygrał turniej organizowany przez federację PDC. W drodze po premierowe zwycięstwo pokonał m.in. aktualnego mistrza świata, Roba Crossa.

Rafał Smoliński
Krzysztof Ratajski Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski

Krzysztof Ratajski konsekwentnie realizuje marzenia o zostaniu profesjonalnym darterem. W grudniu zadebiutował w mistrzostwach świata najbardziej prestiżowej federacji, Professional Darts Corporation (PDC), lecz przegrał w I rundzie z Jamesem Wilsonem. Urodzony w Skarżysko-Kamiennej zawodnik bardzo chce zdobyć kartę PDC, która ułatwi mu karierę.

Ratajski przystąpił do turnieju tej organizacji w Wigan (Coral UK Open Qualifier Six) i pokazał swoje umiejętności. W półfinale pokonał 6:5 aktualnego mistrza świata Roba Crossa, kończąc decydującego lega rzutami na sumę 112 punktów. Natomiast w finałowym pojedynku zwyciężył 6:4 triumfatora World Grand Prix 2017 i uczestnika Premier League 2018, Daryla Gurneya. W sumie okazał się lepszy od ośmiu graczy.

Tym samym "Polski Orzeł" został pierwszym reprezentantem naszego kraju, który wygrał turniej PDC. Zawody w Wigan były kwalifikacjami (jednym z sześciu turniejów) do prestiżowego UK Open 2018. Na sporządzonej po ich zakończeniu liście Ratajski znalazł się z zarobioną sumą 15 tys. funtów na trzeciej pozycji i dzięki temu rozpocznie zmagania w Otwartych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii od III rundy. W eliminacjach odpadł drugi z Polaków, Tytus Kanik.

Czy Krzysztof Ratajski wygra mecz w UK Open 2018?