QUIZ: rozpoznasz wszystkich reprezentantów Polski? Udowodnij

Jesteś pewien, że dobrze znasz wszystkich reprezentantów i reprezentantki Polski? Spróbuj ich rozpoznać na zdjęciu. Uwaga, to nie jest takie proste zadanie!

Czołowy polski badmintonista, wielokrotny medalista mistrzostw Europy.
Robert Mateusiak
Przemysław Wacha
Adam Cwalina
2/15
Utytułowana kajakarka, która na igrzyskach w Rio zdobyła srebrny medal. Poza tym na swoim koncie ma aż 11 medali mistrzostw świata.
Karolina Naja
Beata Mikołajczyk
Marta Walczykiewicz
3/15
Doświadczony kolarz, który startował w największych tourach na świecie. W przeszłości sięgał po mistrzostwo Polski.
Maciej Bodnar
Michał Gołaś
Michał Kwiatkowski
4/15
Utytułowany siatkarz, który z reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo Europy oraz srebro Pucharu Świata.
Bartosz Kurek
Mariusz Wlazły
Zbigniew Bartman
5/15
27-letnia tenisistka, która w rankingu WTA zajmowała w pewnym momencie 29. miejsce. Brała udział w zawodach z cyklu Wielkiego Szlema.
Agnieszka Radwańska
Urszula Radwańska
Alicja Rosolska
6/15
Windsurferka z ogromnymi sukcesami na koncie. Zdobywała medale wszystkich najważniejszych imprez na świecie.
Zofia Noceti-Klepacka
Natalia Madaj
Sylwia Lewandowska
7/15
Zdobył dwa medale mistrzostw świata na długim basenie i aż cztery na krótkim. W jego kolekcji jest też mnóstwo krążków wywalczonych na mistrzostwach Europy.
Paweł Korzeniowski
Mateusz Sawrymowicz
Radosław Kawęcki
8/15
W przeszłości wybitny wioślarz, który zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Na zdjęciu z prawej.
Łukasz Pawłowski
Adam Korol
Jarosław Godek
9/15
Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw świata w biegu na 800 metrów. Ponadto był też dwukrotnie mistrzem Europy.
Adam Kszczot
Marcin Lewandowski
Marcin Chabowski
10/15
33-letnia badmintonistka. Mistrzyni Europy w grze mieszanej z 2012 roku.
Karolina Michalczuk
Joanna Mitrosz
Nadieżda Zięba
11/15
Były reprezentant Polski w piłce ręcznej. W kadrze wystąpił w 44 meczach, zdobywając 70 goli.
Tomasz Gębala
Paweł Piwko
Patryk Walczak
12/15
Wybitna siatkarka, która z reprezentacją Polski zdobyła dwa złote medale mistrzostw Europy.
Anna Grejman
Joanna Wołosz
Katarzyna Skowrońska-Dolata
13/15
Szablistka, której największym sukcesem było zdobycie brązowego medalu na mistrzostwach świata.
Aleksandra Socha
Sylwia Gruchała
Małgorzata Wojtkowiak
14/15
Reprezentant Polski w piłce nożnej. W kadrze zadebiutował w 2013 roku.
Tomasz Kędziora
Bartosz Bereszyński
Karol Linetty
15/15
Szczypiornistka pochodząca z Włoszczowa. Do reprezentacji trafiła w 2014 roku i od tamtej pory wystąpiła w 58 spotkaniach, zdobywając 89 goli.