MLB: Sweep Yankees i Blue Jays

W poniedziałek zostało rozegranych w Major League Baseball tylko osiem spotkań. Swoje serie zwycięstw przedłużyli Toronto Blue Jays oraz New York Yankees, notując domowe, czteromeczowe sweepy nad swoimi rywalami.

W tym artykule dowiesz się o:

Chicago White Sox nie przypominają w niczym drużyny, która przed rokiem w ostatnich dniach sezonu regularnego w wielkim stylu wygrała dywizję centralną American League. Podobnie jak w poprzednich trzech także i w czwartym spotkaniu serii Toronto Blue Jays byli po prostu lepsi. Gospodarze na prowadzenie 2:0 wyszli w trzeciej zmianie po punkcie zdobytym przez Rich Hill’a. Jedynym jasnym punktem w ekipie "Białych Skarpet" był najbardziej doświadczony na boisku Jim Thome, którego dwurunowy home run w 8. in. przywrócił przyjezdnym nadzieję na przerwanie niechlubnej serii. Jednak to Blue Jays wyszli z tego pojedynku zwycięsko, zaliczając zaledwie cztery odbicia. Autorem decydującego punktu zdobytego w 8. in. został Alex Rios, dając zespołowi dwudzieste siódme zwycięstwo.

Tempa nie zamierzają również zwalniać New York Yankees, którzy odnieśli swoje szóste zwycięstwo z rzędu, pokonując po raz czwarty Minnesota Twins i kompletując domowy sweep. Na dwa punkty zdobyte przez gości w pierwszym inningu "Jankesi" odpowiedzieli sześcioma runami, ułatwiając wygranie tego meczu. Dobrą grę prezentuje wreszcie Mark Teixeira, który w tym spotkaniu zdobył dwa home runy, co dało mu 4 RBI. Twins zaatakowali w końcówce i Michael Cuddyer doprowadził do jednego punktu starty w ostatnim inningu, ale na więcej niewolili zmiennicy Andy Pettitte’iego, który przez 6.2 inninga oddał cztery punkty, odnosząc swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Yankees są już tuż za plecami Red Sox w dywizji wschodniej American League.

Największymi przegranymi ostatniego wieczoru w MLB są jednak New York Mets, którzy w głupi sposób stracili niemal pewne zwycięstwo nad Los Angeles Dodgers i to na ich terenie. Kalifornijczycy na dwupunktowe prowadzenie wyszli w pierwszym inningu, robiąc sobie przerwę ze zdobywaniem punktów na kolejne dziesięć zmian. Mets do gry przywrócił w 8. in. Gary Sheffield, doprowadzając do remisu 2:2. Rywalizacja przeszła więc do dogrywki. Mets mogli już prowadzić po tym jak single zanotował Angel Pagan, a Ryan Church przebiegł w tym czasie całą drogę z pierwszej do domowej bazy. Jednak po chwili sędziowie unieważnili punkt gości, ponieważ Church biegnąc wokół baz nie dotknął trzeciej z nich i został wyautowany będąc już w boxach swojej drużyny. Pogubieni Mets, gdy nadeszła kolej dla Dodgers, popełnili w defensywie dwa błędy podczas próby wyautowań, przez co zwycięstwo walk-off z łatwością zapewnił gospodarzom Orlando Hudson.