QUIZ

QUIZ: Piękne i utytułowane. Rozpoznasz polskie sportsmenki? Udowodnij!

To byłe i obecne polskie sportsmenki. Niektóre odnosiły sukcesy na arenie krajowej, inne zdołały po nie sięgnąć w zawodach międzynarodowych. Łączą je ogromne umiejętności oraz uroda. Potrafisz je rozpoznać? Udowodnij!

1/15
Mistrzyni Europy w rzucie oszczepem sprzed 5 lat. Na igrzyskach w Rio de Janeiro otarła się o medal. Zajęła ostatecznie 4. miejsce.
Kamila Lićwinko
Anita Włodarczyk
Maria Andrejczyk
2/15
Dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w kolarstwie górskim. Mistrzyni świata sprzed 10 lat.
Natalia Małaszewska
Maja Włoszczowska
Katarzyna Niewiadoma
3/15
Sprinterka, która ma na swoim koncie halowe mistrzostwo Europy.
Ewa Swoboda
Oktawia Nowacka
Dorota Medyńska
4/15
Niegdyś wybitna florecistka, która zdobyła dwa medale igrzysk olimpijskich - srebrny i brązowy.
Sylwia Gruchała
Martyna Synoradzki
Magdalena Kozielska
5/15
Koszykarka, która w swojej karierze sięgała po mistrzostwa Polski, Cypru czy Szwajcarii.
Ewelina Marcisz
Agnieszka Szott-Hejmej
Paulina Pawlak
6/15
Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Z reprezentacją Polski siatkarka zdobyła brąz w Lidze Europejskiej.
Anna Wielgus
Anna Ambrożuk
Maja Tokarska
7/15
Była tenisistka, której największym sukcesem był finał Wimbledonu oraz półfinał Australian Open.
Agnieszka Radwańska
Urszula Radwańska
Magda Linette
8/15
Wybitna siatkarka, która z Biało-Czerwonymi zdobyła dwa złote medale mistrzostw Europy.
Izabela Bełcik
Małgorzata Glinka-Mogentale
Katarzyna Skowrońska-Dolata
9/15
Sprinterka, która w drużynie sięgnęła po złoto mistrzostw Europy oraz srebro i brąz mistrzostw świata.
Patrycja Wyciszkiewicz
Iga Baumgart-Witan
Anna Sobczak
10/15
Biegaczka średniodystansowa, której największym osiągnięciem jest brąz mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów.
Joanna Jóźwik
Anna Jagaciak
Karolina Kołeczek
11/15
Była biathlonistka, której udało się wywalczyć po dwa medale na mistrzostwach Europy i świata - srebro i brąz.
Magdalena Gwizdoń
Krystyna Guzik
Weronika Nowakowska-Ziemniak
12/15
Niegdyś czołowa nasza tenisistka, która była sklasyfikowana jako 37 zawodniczka na świecie.
Magdalena Grzybowska
Marta Domachowska
Paula Gorycka
13/15
Świetna piłkarka, która ma na swoim koncie wiele sukcesów w klubach. Do tego zdobyła z reprezentacją mistrzostwo Europy do lat 17.