QUIZ

QUIZ: To były dni chwały dla Polaków. Pamiętasz te sukcesy Biało-Czerwonych?

To były dni chwały dla polskich sportowców. Odnosili oni ogromne sukcesy, niejednokrotnie sprawiając niespodziankę i wprawiając kibiców w osłupienie. Pamiętasz te wydarzenia? Udowodnij, rozwiązując nasz quiz.

1/15
W 1999 roku reprezentantki Polski w koszykówkę sprawiły wielką niespodziankę na mistrzostwach Europy. Biało-Czerwone zaszły bowiem bardzo daleko i stanęły na podium tego czempionatu. Był to największy sukces żeńskiej kadry w historii. Jaki medal zdobyły wówczas nasze zawodniczki?
brązowy
srebrny
złoty
2/15
Rafał Majka w tym roku na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro sięgnął po brązowy medal. To był wielki sukces naszego reprezentanta, ale nie pierwszy w jego karierze. W ubiegłym roku kolarz grupy Tinkoff znakomicie spisał się w wyścigu Vuelta a Espana, jednego z największych tourów na świecie. Które miejsce zajął Majka?
drugie
trzecie
czwarte
3/15
Był to prawdopodobnie najlepszy mecz reprezentacji Polski w hokeja na lodzie. W 1976 roku na mistrzostwach świata Biało-Czerwoni sprawili ogromną sensację, wygrywając z ZSRR, ówczesnym mocarzem. Jakim wynikiem zakończyło się tamto spotkanie?
6:4
3:2
4:0
4/15
Przed dwoma laty nasi siatkarze rewelacyjnie spisali się na mistrzostwach świata. Biało-Czerwoni dotarli do finału, w którym pokonali Brazylię i zostali najlepszą drużyną globu. W jakim kraju odbywał się wówczas turniej?
Niemcy
Polska
Francja
5/15
Robert Lewandowski zapisał się w historii, ponieważ we wrześniu ubiegłego roku zdobył dla Bayernu Monachium aż 5 goli w 9 minut. Kto był wówczas rywalem Bawarczyków?
Real Madryt
Borussia Dortmund
VfL Wolfsburg
6/15
W 1992 roku piłkarska reprezentacja Polski stanęła na podium igrzysk olimpijskich, które odbyły się w Barcelonie. Jaki medal wywalczyli Biało-Czerwoni?
złoto
srebro
brąz
7/15
W 2003 i 2005 roku nasze siatkarki zdominowały mistrzostwa Europy. Polki dwukrotnie wygrały te rozgrywki i były zdecydowanie najlepsze na kontynencie. Kto był w tamtym czasie szkoleniowcem "Złotek"?
Andrzej Niemczyk
Jerzy Skrobecki
Piotr Makowski
8/15
Tomasz Gollob to jeden z najlepszych polskich żużlowców w historii. Na jego koncie jest mnóstwo sukcesów, w tym kilkadziesiąt wielkiej rangi. Ale tylko raz został on Indywidualnym Mistrzem Świata. W którym roku?
2003
2006
2010
9/15
Adam Małysz sprawił, że cała Polska zainteresowała się skokami narciarskimi. Nasz zawodnik przez wiele lat był na szczycie i odniósł mnóstwo sukcesów - stawał na podium igrzysk, zdobywał mistrzostwa świata. A ile razy zgarnął on Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata?
3
4
5
10/15
Reprezentacja Polski koszykarzy już od dawna nie zachwyciła na mistrzostwach Europy. Kiedyś jednak Biało-Czerwoni świetnie spisywali się w tej dyscyplinie. W 1963 roku stanęli na podium EuroBasketu. Po jaki medal wówczas sięgnęli?
brązowy
srebrny
złoty
11/15
Irena Szewińska to jedna z najlepszych polskich lekkoatletek w historii. Wybitna biegaczka i skoczkini w dal ma na swoim koncie siedem medali olimpijskich. W 1964 roku wywalczyła aż trzy na jednych igrzyskach. Gdzie one się odbyły?
Montreal
Meksyk
Tokio
12/15
Reprezentanci Polski w piłce ręcznej wyspecjalizowali się już w dreszczowcach i heroicznych bojach. Charakter poprowadził ich do wielu sukcesów, w tym na mistrzostwach świata. Udało im się nawet zdobyć srebrny medal. W którym roku?<div class="article-image id_00045323">
2005
2007
2009
13/15
W 2014 roku jeden z polskich kolarzy fantastycznie spisał się na mistrzostwach świata. Nasz reprezentant w hiszpańskiej Ponferradzie zaatakował i ostatecznie zdobył złoty medal. O kim mowa?
Michał Kwiatkowski
Maciej Bodnar
Rafał Majka
14/15
Zbigniew Bródka mimo bardzo trudnych warunków treningowych, udowodnił już wielokrotnie, że jest panczenistą z najwyższej półki. Polak ma na swoim koncie dwa medale igrzysk olimpijskich, w tym jeden złoty. Gdzie go wywalczył?
Vancouver
Soczi
Turyn
15/15
Otylia Jędrzejczak była niegdyś rewelacyjną pływaczką, specjalizującą się w stylu motylkowym. Stąd też przydomek "Motylek". Polka oczarowała wszystkich na igrzyskach w Atenach. Ile i jakie medale zdobyła wówczas nasza reprezentantka?