QUIZ

Wschodzące gwiazdy polskiego sportu - rozpoznajesz je na zdjęciach?

Część z nich jest dopiero na początku swojej kariery i o wielkich sukcesach dopiero marzy. Inni, mimo młodego wieku, mają już czym się pochwalić. Rozpoznajesz te wschodzące gwiazdy polskiego sportu? Popisz się wiedzą!

1/15
Zaczynamy od pięknej, polskiej specjalistki w rzucie oszczepem która w ostatnich igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro uplasowała się w konkursie finałowym tuż za podium. Jak się nazywa?
Marcelina Witek
Joanna Jóźwik
Maria Andrejczyk
2/15
Ten piłkarz wkrótce postara się podbić serca angielskich kibiców, bo przeniósł się do Southampton. Kto to taki?
Tomasz Kędziora
Jan Bednarek
Maciej Makuszewski
3/15
Oto wschodząca gwiazda polskiej siatkówki. W ostatnich mistrzostwach świata U-21 został wybrany MVP turnieju. Ten zawodnik nazywa się:
Jakub Kochanowski
Tomasz Fornal
Szymon Jakubiszak
4/15
Ma dopiero 22 lata, a już został drużynowym mistrzem świata na żużlu. Kto to taki?
Piotr Pawlicki
Maciej Janowski
Patryk Dudek
5/15
Jak dotychczas największym sukcesem tego skoczka w seniorskiej kadrze było zdobycie brązowego medalu MŚ w Falun w 2015 roku. Jak nazywa się ten sportowiec?
Jan Ziobro
Stefan Hula
Klemens Murańka
6/15
Ta pani ma 24 lata i zdobyła już m.in. tytuł halowej wicemistrzyni świata w Portland w ubiegłym roku (w sztafecie 4x400 m). Jak nazywa się ta lekkoatletka?
Małgorzata Hołub
Justyna Święty
Kamila Lićwinko
7/15
A ten pięściarz z kolei w ostatniej walce sensacyjnie pokonał Artura Szpilkę. Jak się nazywa?
Adam Kownacki
Maciej Sulęcki
Krzysztof Zimnoch
8/15
Przez wielu określany jest jako następca Karola Bieleckiego w naszej kadrze. Jak nazywa się ten szczypiornista?
Michał Daszek
Maciej Gębala
Tomasz Gębala
9/15
A teraz czas na nowego, polskiego kandydata do gry na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata - NBA. Jak nazywa się ten pan?
Mateusz Ponitka
Przemysław Karnowski
Adam Waczyński
10/15
A ten piłkarz z kolei ostatnio zamienił Lecha Poznań na włoską Sampdorię. Kto to taki?
Dawid Kownacki
Marcin Robak
11/15
Czas na kolejną, piękną, polską lekkoatletkę, która specjalizuje się w biegach sprinterskich. Jak nazywa się ta pani?
Ewa Swoboda
Marika Popowicz
12/15
A teraz wracamy na skocznię narciarską. Jak nazywa się ten mistrz świata juniorów z Val di Fiemme z 2014 roku?
Stefan Hula
Jan Ziobro
Aleksander Zniszczoł
13/15
A poznajesz tego trzykrotnego medalistę mistrzostw świata na żużlu (drużynowo - złoto i brąz, indywidualnie - brąz)?
Bartosz Zmarzlik
Krzysztof Kasprzak
14/15
A to kolejny świeżo upieczony mistrz świata U-21. Jak nazywa się ten polski siatkarz?
Jakub Ziobrowski
Bartosz Kwolek
Łukasz Kozub
15/15
Ta 21-letnia polska lekkoatletka to brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy w biegu na 1500 m z Belgradu (2017). Jak się nazywa?