QUIZ

Oni nas zachwycili - pamiętasz te sukcesy polskich sportowców w 2019 roku?

Polscy sportowcy odnosili wiele sukcesów w 2019 roku. Jak dobrą masz pamięć? My to sprawdzimy! Tradycyjnie też pochwal się potem wynikiem w komentarzu poniżej.

1/15
Zaczynamy od naszego trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Kamil Stoch, w sezonie 2018/2019 Pucharu Świata zajął:
pierwsze miejsce
drugie miejsce
trzecie miejsce
2/15
Polscy siatkarze są na fali. Po wywalczonym w ubiegłym roku złotym medalu mistrzostw świata, w tym roku przyszedł kolejny sukces - tym razem w mistrzostwach Europy. Jakiego koloru medal zdobyli Biało-Czerwoni?
4/15
Reprezentacja Polski w piłce nożnej awansowała ostatnio na ME 2020. W którym kraju odbędą się finały?
w Rosji
w Anglii
gospodarzami będzie 12 miast
5/15
Bartosz Zmarzlik wygrał w tym roku trzy turnieje Grand Prix, a w całym cyklu uzbierał najwięcej punktów i został trzecim polskim mistrzem świata na żużlu. Ile lat ma obecnie ten zawodnik?
18
20
24
6/15
Paweł Fajdek zdobył w tym roku złoty medal mistrzostw świata w rzucie młotem. Pamiętasz, gdzie odbywała się ta impreza?
Londyn
Doha
Tajpej
7/15
Piotr Lisek w tym roku sięgnął po brązowy medal mistrzostw świata. W której dyscyplinie?
skok wzwyż
skok o tyczce
pchnięcie kulą
8/15
Aniołki Matusińskiego wywalczyły w tym roku srebrny medal mistrzostw świata. Na ostatniej zmianie w sztafecie 4x400 metrów wśród Biało-Czerwonych pobiegła:
Justyna Święty-Ersetic
Iga Baumgart-Witan
Małgorzata Hołub-Kowalik
9/15
Wojciech Nowicki to świeżo upieczony, brązowy medalista mistrzostw świata. A specjalizuje się on w:
pchnięciu kulą
rzucie dyskiem
rzucie młotej
10/15
W tym roku Wilfredo Leon zadebiutował w barwach reprezentacji Polski. Czy pamiętasz, z jakim numerem występuje na koszulce?
9
7
3
11/15
W tym roku Joanna Fiodorow osiągnęła największy sukces w swojej karierze. W Dosze zdobyła:
złoty medal mistrzostw świata
srebrny medal mistrzostw świata
brązowy medal mistrzostw świata
12/15
Polska łyżwiarka szybka, Natalia Maliszewska, zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w Dordrechcie w tym roku. Na jakim dystansie okazała się najlepsza?
1500 m
3000 m
500 m
13/15
Podczas MŚ w Dosze w tym roku Marcin Lewandowski zdobył brąz. Na jakim dystansie?
800 m
1500 m
3000 m z przeszkodami
14/15
Reprezentacja Polski w koszykówce zagrała ostatnio w ćwierćfinale mistrzostw świata. Wiesz, kto jest jej trenerem obecnie?
Joseph McNaull
Eugeniusz Kijewski
Mike Taylor
15/15
I na koniec przenosimy się na drogi Rajdu Dakar. Ten pan zajął 4. miejsce w kategorii samochodów. Poznajesz go?