QUIZ

QUIZ: To byłe i obecne gwiazdy kobiecego sportu. Rozpoznajesz je na zdjęciach? Udowodnij!

Czy jesteś w stanie rozpoznać byłe i obecne gwiazdy kobiecego sportu? Wszystkie odnosiły ogromne sukcesy, zdobywały medale. Mimo to nie jest to proste zadanie. Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz!

1/15
Dwukrotna medalistka mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów. Raz zdobyła brąz w hali, raz na otwartym stadionie.
Maria Andrejczyk
Joanna Jóźwik
Kamila Lićwinko
2/15
Zawodniczka MMA, która jako pierwsza Polka walczyła w UFC. Była mistrzynią tej organizacji w latach 2015-17.
Karolina Kowalkiewicz
Karolina Owczarz
Joanna Jędrzejczyk
3/15
Brązowa medalistka z Falun w biegach narciarskich w konkurencji sprint drużynowy.
Sylwia Jaśkowiec
Natalia Czerwonka
Justyna Kowalczyk
4/15
Jej największy sukces to srebrny medal mistrzostw świata z 2013 roku.
Magdalena Gwizdoń
Krystyna Guzik
Weronika Nowakowska
5/15
Trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich w kajakarstwie w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów. Na zdjęciu z prawej.
Beata Mikołajczyk
Anna Wielgus
Magdalena Kozielska
6/15
Była snowboardzistka, która wywalczyła dwa brązowe medale mistrzostw świata.
Natalia Maliszewska
Karolina Pitoń
Paulina Ligocka
7/15
Wybitna tenisistka stołowa, która ma na swoim koncie 5(!) złotych medali igrzysk paraolimpijskich.
Aneta Pastuszka
Natalia Partyka
Aneta Szczepańska
8/15
Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w windsurfingu.
Zofia Noceti-Klepacka
Małgorzata Hołub-Kowalik
Katarzyna Skowrońska-Dolata
9/15
Strzelczyni, która zdobyła srebro na igrzyskach olimpijskich w Londynie.
Renata Mauer-Różańska
Sylwia Bogacka
Sylwia Gruchała
10/15
Była siatkarka, która z Biało-Czerwonymi wywalczyła dwa złote medale mistrzostw Europy. Na zdjęciu z lewej.
Izabela Bełcik
Małgorzata Glinka-Mogentale
Dorota Świeniewicz
11/15
Łyżwiarka szybka, która w swojej kolekcji ma medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.
Luiza Złotkowska
Oktawia Nowacka
Anna Jagaciak
12/15
Sprinterka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów. Zdobyła dwa medale - brąz i srebro - mistrzostw świata w sztafecie 4x400m.
Justyna Święty-Ersetic
Anna Szafraniec
Iga Baumgart-Witan
13/15
To była znakomita pięcioboistka, która zdobyła aż 6 medali mistrzostw świata, w tym jeden złoty.
Patrycja Hojnisz
Dorota Idzi
Marta Domachowska
14/15
Utytułowana koszykarka, która w 2014 roku triumfowała z Phoenix Mercury w lidze WNBA. Triumfowała też w Eurolidze czy Eurocupie.
Agnieszka Bibrzycka
Ewelina Kobryn
Marta Dziadura
15/15
Wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, a także dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich (w tym złota z Rio) w wioślarstwie. Na zdjęciu z prawej.