Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Spięte mięśnie i bóle kręgosłupa a fotel masujący

Wiele osób boryka się z ciągłym stresem. Bardzo szybko przekłada się to na zdrowie, bóle głowy, spięte mięśnie. Fotel z masażem jest skutecznym rozwiązaniem, które pomoże nam z tym walczyć, wprawiając nas w rozluźnienie i zapewniając relaks.
Maciej Gruszczyński
Maciej Gruszczyński
WP SportoweFakty

 • Kiedy fotel z masażem staje się niezbędny?
 • Indywidualnie dopasowany model.
 • Gdzie fotel będzie się znajdował?
 • Dodatkowe funkcje.

Prowadząc siedzący tryb pracy, narażamy się na wiele schorzeń kręgosłupa. Osoby spędzające całe dnie za biurkiem nieustannie uskarżają się na bóle głowy, odcinka szyjnego kręgosłupa czy też całkowite bóle pleców. Niestety, nawet regularne ćwiczenia mogą temu nie zaradzić bez dodatkowej pomocy, jakimi są masaż, a także fotel z masażem. Więcej o nich można dowiedzieć się tutaj.

Kiedy fotel z masażem staje się niezbędny?

Nie zawsze brak ruchu połączony z pracą siedzącą stają się przyczyną bolących pleców. Wiele przykładów jasno pokazuje, że nawet ludzie prowadzący aktywny tryb życia borykają się z uciążliwymi problemami zdrowotnymi. Bardzo często objawia się to poprzez nie tylko fizyczne niedogodności, ale i samo nastawienie do codzienności. Zbawienny okazuje się być fotel z masażem, który w bardzo krótkim czasie wprowadzi nas w stan relaksu i w pełni ukoi nerwy. Nic więc dziwnego, że każdy, kto chociaż raz tego spróbował, tak chętnie oddaje się temu rodzajowi wypoczynku...

Indywidualnie dopasowany model

Musimy jednak pamiętać, że kupno masującego fotela nie może przebiegać losowo, bez odpowiedniego przygotowania. Żeby masaż był skuteczny a bóle pleców ustąpiły, całość musi być idealnie dobrana pod nasze potrzeby i wymagania. Nieocenioną pomocą okazuje się tutaj być firma Rest Lords, która indywidualnie zajmuje się każdym swoim klientem. Jej pracownicy, przed zaproponowaniem konkretnego modelu fotela, starają się jak najwięcej dowiedzieć o problemach i potrzebach klienta, na czego podstawie dopiero przechodzą do sedna sprawy. Firma ta zdaje sobie sprawę, że jest to jedyna droga prowadząca do zadowolenia.

Gdzie fotel będzie się znajdował?

Bardzo ważne znaczenie ma również fakt, gdzie zakupiony fotel z masażem będzie stał. Całkowicie inne modele przeznaczone są do zacisza domowego, gdzie korzystać będziemy z niego my oraz nasi najbliżsi, inne do biura czy też galerii handlowej. Wybierając fotel dla siebie, zapewne będziemy kierować się naszymi schorzeniami i chęcią ich wyeliminowania. Oczywiście, ma to współgrać z ogólną relaksacją, jednak nie jest to jedyny cel fotela. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku foteli, z których korzystać będzie wiele osób, posiadających tak różne potrzeby. W takim przypadku należy się skupić głównie na tym, aby masaż był relaksujący. Poza tym, konkretne tryby pracy mogą zaszkodzić osobom posiadającym zupełnie inne schorzenia kręgosłupa, przez co fotel ustawiony np. w galerii musi być w pełni neutralny.

Dodatkowe funkcje

Kiedy już wiemy, czego potrzebujemy i oczekujemy, warto poświęcić uwagę na wszelkie dodatkowe funkcje i udogodnienia, które niejednokrotnie potrafią stać się naszymi ulubionymi właściwościami foteli z masażem. Widzimy to na przykładzie funkcji Zero Gravity. Odgina ona całe siedzisko, co w standardowych modelach normą nie jest (rozkładają one oparcie oraz podnóżki). Funkcja ta dosłownie przeniesie nas w inny świat.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×