Fantastyczny występ! Jest medal dla Polek

Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk zdobyły srebrny medal w kajakarskim wyścigu na 1000 metrów podczas mistrzostw Europy w Monachium. Polski duet ukończył zmagania z czasem 3:34.606. Lepsze od Biało-Czerwonych okazały się tylko Węgierki.

Mateusz Byczkowski
Katarzyna Kołodziejczyk i Justyna Iskrzycka PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Katarzyna Kołodziejczyk i Justyna Iskrzycka
Już w pierwszy dzień 32. kajakarskich mistrzostw Europy w Monachium polski duet w składzie Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk pokazał prawdziwą siłę, wygrywając bieg eliminacyjny na 1000 metrów.

Dzień później najlepsze zespoły stanęły do walki w wielkim finale, który kapitalnie rozpoczęły Węgierki. Przed Biało-Czerwonymi były także Hiszpanki. To właśnie te trzy ekipy od samego początku rywalizowały o najwyższe pozycje.

Polki zanotowały kapitalny finisz, wyprzedzając Hiszpanki. Nie udało się jednak dogonić węgierskiego duetu Emese Kohalmi/Eszter Rednessy, który zdobył mistrzostwo Europy w kajakarskim wyścigu 1000 metrów.

Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk przegrały z triumfatorkami o 0,66 sek. Trzecie miejsce zajęły Hiszpanki.

Na dalszych pozycjach uplasowały się kolejno duety ze Szwecji, Niemiec, Ukrainy, Czech, Danii oraz Włoch.

Polki rozbiły bank na mistrzostwach świata. "Wreszcie przyszedł czas, w którym złoto jest w naszym zasięgu"