• Skoki

Medalowe szaleństwo! Polska niedziela w Monachium

Kolejne znakomite wieści z Monachium. Reprezentacja Polski sięgnęła po mistrzostwo Europy w olimpijskiej konkurencji K4 na dystansie 500 m. Biało-Czerwone wręcz znokautowały konkurencję. Medal wywalczyli też Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak.

Mateusz Domański
polska czwórka z kajakarstwa Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: polska czwórka z kajakarstwa
Polscy kibice z wielkimi nadziejami wyczekiwali tego wyścigu. Karolina Naja, Anna PuławskaAdrianna Kąkol oraz Dominika Putto stanęły na wysokości zadania. W znakomitym stylu sięgnęły po złoty medal mistrzostw Europy w olimpijskiej konkurencji K4 na dystansie 500 metrów.

Warto podkreślić, że reprezentantki Polski nie pozostawiły najmniejszych złudzeń. Były znacznie lepsze od rywalek i tym samym powtórzyły sukces z mistrzostw świata w Kanadzie. Wtedy też zdeklasowały konkurencję.

Dla Puławskiej jest to już trzecie złoto w Monachium. W sobotę, razem z Nają, po złoty krążek sięgnęła w dwójce na 500 m. W niedzielę natomiast wygrała wielki finał jedynek na dystansie 500 m.

Emocje po tym sukcesie jeszcze nie opadły, a... można było już cieszyć się z kolejnego! Tym razem rozchodzi się o duet Wiktor Głazunow - Tomasz Barniak. Biało-Czerwoni wywalczyli srebrny medal w C2 500.

Wyścig był niesamowicie wyrównany. Na czele usadowili się Hiszpanie, a za ich plecami trwała niesamowita walka, a Biało-Czerwoni równie dobrze mogli zakończyć wyścig bez miejsca na podium.

Na szczęście nasi na finiszu pociągnęli bardzo mocno i na kresce byli minimalnie szybciej od Niemców. Obie ekipy dzieliło zaledwie... 0,011 sekundy! Na podium nie załapali się Włosi.

Sensację sprawił także Rafał Rosolski. Polak wystartował w konkurencji K1 na 500 metrów i finiszował trzeci. Złoto wywalczył Portugalczyk Fernando Pimenta, a srebro Hiszpan Walter Bouzan.

Reprezentacja Polski zdobyła w Monachium już 15 medali (licząc w tym dwa krążki parakajakarzy). Kończące się mistrzostwa Europy są bezsprzecznie niezwykle udane dla Biało-Czerwonych.