Starty młodych Polaków w kartingu

W sobotę startowali podopieczni Fundacji Wierczuk Race Promotion. Karol Basz jeździł w Belgii, a Jaś Antoszewski w Radomiu.

Andrzej Prochota

Karol Basz, zawodnik Wierczuk Race Promotion i Tony Kart, bardzo dzielnie walczył na torze Genk w Belgii. W sobotę podczas ostatniej rundy WSK Euro Series Polak pojechał w dwóch wyścigach kwalifikacyjnych. Jeden z nich wygrał w drugim był piąty. Niestety sędziowie na mecie drugiego wyścigu ukarali Basza karą 10 sekund za wyprzedzenie na okrążeniu formującym jadącego z pole position Duńczyka Niklasa Nielsena. Kara spowodowała, że Karol spadł z 5 na 18 miejsce. W kolejnym wyścigu napędzony sportową złością Basz wygrał. Zatem w trzech wyścigach Polak był 2, 18 (kara) i 1.

Na niedzielę zaplanowano kolejny wyścig kwalifikacyjny, półfinał i finał.

Udany dzień zaliczył także Jaś Antoszewski, który w sobotę podczas kolejnej, trzeciej rundy Pucharu Rok Cup Poland w swojej kategorii wiekowej zajął czwarte i pierwsze miejsce. Kolejne starty młodego zawodnika Wierczuk Race Promotion w niedzielę.