Żużlowe relacje live w wersji mobilnej na telefony komórkowe

autor: SportoweFakty.pl | 2013-03-22, 16:28 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Tuż przed startem sezonu żużlowego oddajemy w Wasze ręce mobilne relacje live. Na stronie głównej żużla tuż pod faktami dnia znajdziecie zawsze listę najbliższych relacji. Sama strona relacji, podobnie jak w pełnej wersji, automatycznie pobiera nowe dane, nie trzeba więc odświeżać strony.

Już dziś w nocy o godzinie 4:00 startuje seria Grand Prix z pierwszym turniejem w Nowej Zelandii - można więc będzie wygodnie obejrzeć relację bez targania laptopa do łóżka :-)

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
SportoweFakty.pl

Nie odświeża się cała strona, a jedynie dane do tabelki z biegami i tabelki punktowej - tego nie ma dużo. Dodatkowo, jeśli od poprzedniego odświeżenia nie doszły nowe informacje, to nic nowego nie jest przesyłane - jest przesyłane dopiero gdy dojdzie coś nowego w relacji (ale co minutę dokonywane jest sprawdzenie, więc nie ma ryzyka, że operator uzna, że skoro przez parę minut nic się nie działo to zakończy jednostkę rozliczeniową i przy kolejnym odświeżeniu zacznie naliczać od nowa za nową paczkę np. 100 kB; takie odświeżenie gdy nic nowego nie doszło to około 0,2 kB, za to powinno pomóc „podtrzymać” jednostkę rozliczeniową). Sumarycznie taka transmisja oglądana przez półtorej godziny wygeneruje bardzo niewielki transfer danych, porównywalny do np. dwu-trzykrotnego odświeżenia całej strony. Czyli ręczne odświeżenie przez kogoś całej strony z relacją prawdopodobnie zużyje tyle transferu ile normalnie transmisja zużyłaby przez pół godziny cominutowego odświeżania (więc wydaje mi się, że to ręczne odświeżanie jest bardziej „bezsensowne”). Ale dziękuję za podniesienie tematu i sugestię - postaram się jeszcze w praktyce zmierzyć ilość danych zużywanych przez transmisję i porównać z powyższymi szacunkami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)

komentarz jest odpowiedzią na: [4 komentarze tej dyskusji]

Hmm... Uważam, że na telefony relacja nie powinna się odświeżać automatycznie. Często ludzie mają limity, i takie "bezsensowne" odświeżanie strony może wyjść przeciwko użytkownikom mobilnej wersji LIVE...

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
StartGnzno

nareszcie! siedząc na stadionie i przeglądając live w zeszłym roku to była iscie katorga na smartfonie. takie coś musi być lekkie i płynne, brawo!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wrona

Hmm... Uważam, że na telefony relacja nie powinna się odświeżać automatycznie. Często ludzie mają limity, i takie "bezsensowne" odświeżanie strony może wyjść przeciwko użytkownikom mobilnej wersji LIVE ; )
Ale sam pomysł dobry ; ) Relacje z pierwszych angielskich turniejów sprawdzałem w komórce i wszystko jest przejrzyste :) Także w sezonie żużlowym może się to przydać! ; )

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)

ostatnia odpowiedź: 2 maja 2014 [4 komentarze tej dyskusji]

blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
smok

Dobre rozwiązanie, chociaż pewnie nie będę z tego korzystał, ale innym użytkownikom ułatwi to życie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.