Remis nas szczycie i kompromitacja Unii - wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki gr. zachodniej II ligi

Nie zabrakło emocji w 11. kolejce spotkań grupy zachodniej II ligi. W Bydgoszczy drużyny Zawiszy i Górnika udowodniły, że walka o czołowe lokaty będzie w tym sezonie bardzo wyrównana . Po raz pierwszy od dawna wygrał na wyjeździe Bałtyk, natomiast piłkarze Unii Janikowo, zaliczyli największą wpadkę od ośmiu lat.

Piotr Tafil
Piotr Tafil

Spotkanie drugiej z trzecią drużyną tabeli stało na wysokim poziomie. Zawodnicy obu zespołów już w pierwszej połowie stworzyli sobie kilka dobrych okazji. Najlepszą miał Rafał Piętka, który przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem gości Sebastianem Szymańskim. To, co nie wyszło pomocnikowi Zawiszy, zrobił piłkarz Górnika Zbigniew Grzybowski, który tuż przed przerwą wykorzystał sytuację sam na sam z Andrzejem Witanem. W drugiej połowie lepiej prezentowali się polkowiczanie, ale bramkę zdobył Zawisza. Trafienie na wagę remisu było zasługą wprowadzonego w drugiej połowie Jacka Magdzińskiego.

Najwiekszą od 8 lat porażkę poniosła Unia Janikowo. Podopieczni trenera Zbigniewa Kieżuna stracili aż 5 bramek z rewelacją ligi, drużyną Czarnych Żagań. Szkoleniowiec Zbigniew Smółka w poprzednim meczu dał odpocząć kilku piłkarzom i efekt okazał się piorunujący. Dwie bramki zdobył najlepszy strzelec Czarnych Pascal Obinna Ekwueme. Co ciekawe, czarnoskóry napastnik i tak nie uniknął krytyki trenera, który zarzuca mu zbytni indywidualizm i brak zgrania z resztą zespołu.

Bliscy dorównania Czarnym byli zawodnicy z Gdyni, którzy pokonali Polonię Słubice 4:0. Tym samym Bałtyk przerwał trwającą 11 miesięcy serię bez zwycięstwa na wyjeździe. Warto odnotować, że swoją siódmą bramkę w tym sezonie zdobył Łukasz Nadolny.
Napastnik Bałtyku współlideruje klasyfikacji najlepszych strzelców grupy zachodniej. Tyle samo trafień mają na koncie Ekwueme i Rafał Leśniewski, którego dwie bramki zapewniły Nielbie zwycięstwo nad Lechią Zielona Góra.

Pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie wygrała Olimpia Grudziądz. Piłkarze z Grudziądza w ostatniej kolejce pokonali Zawiszę Bydgoszcz, teraz podtrzymali dobrą passę kosztem Elany Toruń. Jedyną bramkę zdobył pięknym strzałem z dystansu Zbigniew Kobus. Tym samym coraz trudniejsza staje się sytuacja Elany, którą od bezpiecznej strefy dzieli dystans 6. punktów.

W niedzielę odbędą się dwa spotkania kończące 11. kolejkę. Raków Częstochowa zagra z Ruchem Radzionków, a Jarota Jarocin podejmie Zagłębie Sosnowiec.

5:0 - Ekwueme 85'

Nielba Wągrowiec - Lechia Zielona Góra 2:0 (2:0)
1:0 - Leśniewski 1'
2:0 - Leśniewski 20'

GKS Tychy - Miedź Legnica 0:0

Polonia Słubice - Bałtyk Gdynia 0:4 (0:1)

2:0 - Kowal 34'

Elana Toruń - Olimpia Grudziądz 0:1 (0:1)
0:1 - Kobus 7'

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Polkowice 1:1 (0:1)
0:1 - Grzybowski 42'
1:1 - Magdziński 75'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!