Bundesliga: Hertha na kolanach, podział punktów w Leverkusen

Niedzielne spotkania nie przyniosły zmiany na prowadzeniu w tabeli niemieckiej Bundesligi. Liderem po 6. kolejkach pozostaje Hamburger SV, który zremisował z Eintrachtem Frankfurt 1:1. Bramek nie obejrzeli kibice w Leverkusen, gdzie Bayer mierzył się z drużyną Werderu Brema. Kompromitacją zakończył się występ Herthy Berlin, która przed własną publicznością uległa ekipie SC Freiburg 0:4.

Mateusz Nikołajczuk

W pojedynku dwóch niepokonanych do tej pory zespołów Bundesligi, Eintracht Frankfurt zremisował z Hamburgerem SV 1:1. Goście wyszli na prowadzenie już w 8. minucie za sprawą Ze Roberto. Mimo niewielkiej ilości klarownych sytuacji bramkowych, Orły jeszcze przed końcem pierwszej części gry wyrównały stan meczu. Składną akcję gospodarzy wykończył Marco Russ. Po zmianie stron coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Hamburga, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze zorganizowaną defensywę Eintrachtu i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Trwa fatalna passa Herthy Berlin. Podopieczni Luciena Favre ulegli przed własną publicznością beniaminkowi z Freiburga 0:4. Goście praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej odsłonie gry, strzelając trzy bramki i nie tracąc żadnej. Do 63. minuty na boisku przebywał Artur Wichniarek, który w jednej z nielicznych akcji gospodarzy i centrze Łukasza Piszczka był bliski zdobycia gola. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników SC Freiburg. W 67. minucie drugie trafienie w meczu zaliczył Banović, pieczętując wysokie zwycięstwo swojej drużyny.

Szansy na objęcie prowadzenia w tabeli Bundesligi nie wykorzystał Bayer Leverkusen, który zremisował z Werderem Brema 0:0. Mimo braku goli, kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Pojedynek toczony był w bardzo szybkim tempie, a jako pierwsi dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia stworzyli sobie gospodarze. Swoich szans w kontratakach szukali również podopieczni Thomas Schaafa, jednak podobnie jak w przypadku Aptekarzy, brakowało im skuteczności pod bramką rywali.