Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w Sopocie-dzień IV

Prokom Trefl Sopot i Polonia 2011 Warszawa wystąpią w jutrzejszym finałowym spotkaniu mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Sopocie. Sopocianie, bez najmniejszych problemów ograli w półfinale Kotwicę Kołobrzeg, a Polonia, dzięki świetnej pierwszej kwarcie zwyciężyła Pogoń Rude Śląską. Siódme miejsce w turnieju przypadło Turowowi Zgorzelec, a piąte Polonii Warszawa.

Mateusz Kołodziej

W pierwszym półfinale Polonia 2011 spotkała się z Pogonią Ruda Śląska. Mecz ułożyła pierwsza kwarta, którą warszawianie wygrali aż 25:7. W dalszej części gry, ambitnie grająca śląska drużyna próbowała zniwelować stratę (po trzech kwartach przewaga Polonii 2011 wynosiła już tylko 7. punktów). Tego dnia, w barwach Polonii swój dzień miał jednak Dardan Berisha. To jego cztery „trójki” w ostatniej kwarcie przypieczętowały końcowy sukces warszawian.

Drugi półfinał przebiegał bez większej historii. Gospodarze, koszykarze Prokomu Trefla Sopot oddali inicjatywę Kotwicy tylko w pierwszej, którą przegrali 13:15. Wszystko jasne było już po trzech kwartach. Wtedy to na tablicy świetlnej widniał wynik 64:34 dla Prokomu. W zwycięskiej ekipie pierwsze skrzypce grał Adam Waczyński, zdobywca dwudziestu punktów.

Do wyłonienia zwycięscy w meczu o piąte miejsce potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wspomniana piąta lokata przypadła młodym koszykarzom Polonii Warszawa, którzy dodatkowy czas gry w spotkaniu z Czarnymi Słupsk wygrali 11:3. Emocji nie brakowało także w starciu o siódmą lokatę. Wydaje się, ze spotkanie ułożyła pierwsza kwarta, którą Turów wygrał 30:13. Ambitna pogoń Pyry w dalszej części gry na nic się nie zdała. To Turów zwyciężył 89:81 i zapewnił sobie siódme miejsce w Polsce.

Półfinały:

Pogoń Ruda Śląska - Polonia 2011 Warszawa 55:66 (7:25, 13:11, 20:11, 15:19)

Pogoń: Grochowski 12, Nowak 10, Kubista 9, Tomecki 8, Lemański 6, Goldammer 5, Żymła 5.

Polonia 2011: Berisha 22, Śnieg 13, Pamuła 10, Nowakowski 9, Mokros 5, Pełka 4, Popiołek 3.

Prokom Trefl Sopot - Kotwica 50 Kołobrzeg 82:47 (13:15 29:11 22:8 18:13)

Prokom: Waczyński 20, Krauze 11, Kostrzewski 10, Trela 10, Wilkusz 8, Krajniewski 7, Konsek 6, Sikora 5, Wojdyr 5.

Kotwica: Bręk 16, Fabiańczyk 14, Haryza 4, Mocydlarz 4, Blechacz 3, Rduch 3, Bochnacki 2, Murza 1.

Mecz o piąte miejsce:

Polonia Warszawa - Czarni Słupsk 73:65 (17:18, 13:20, 21:13, 11:11, 11:3)

Polonia: Gruszecki 23, Kusper 13, Świercz 11, Pisarczyk 9, Pawlak 5, Czujkowski 4, Krajewski 4, Holnicki-Szulc 2, Popis 2.

Czarni: Pabian 21, Góralski 17, Mieczkowski 14, Orłowski 5, Chojnacki 3, Przyborowski 3 , Bieg 2.