WTA Seul: Date Krumm też przypomina o swoim powrocie

Najwyżej rozstawiona Słowaczka Daniela Hantuchová (WTA 21) pokonała 6:1, 6:1 Chanelle Scheepers z Afryki Południowej, awansując w czwartek do ćwierćfinału turnieju WTA w Seulu (pula nagród 220 tys. dol.).

Krzysztof Straszak

Zadanie dla 26-letniej rakiety numer dwa naszych południowych sąsiadów nie musi być takie łatwe w meczu o najlepszą czwórkę, bo po drugiej stronie siatki stanie japońska weteranka Kimiko Date Krumm (WTA 155), która po powrocie do sportu (w kwietniu ubiegłego roku powróciła na kort po niemal sześciu latach przerwy) odnosi pierwsze zwycięstwa w cyklu WTA.

38-letnia Date Krumm, ex rakieta nr 4 na świecie, pokonała rozstawioną Rosjankę Alisę Klejbanową (WTA 30), pogromczynię już trzech przedstawicielek czołowej dziesiątki rankingu w tym sezonie. Moskwianka wygrała seta, prowadziła w drugim 5:2 i wydawało się, że zakończy grę w imprezie niemal dwukrotnie starszej rywalki. Nic z tego: Klejbanowa nie wykorzystała piłki meczowej i zupełnie straciła rytm.

Nie powiodło się Klejbanowej, ale i tak w ćwierćfinale są dwie jej rodaczki. Broniąca tytułu Maria Kirilenko (WTA 54) wykorzystała kontuzję wyżej notowanej Włoszki Franceski Schiavone, która po przegraniu pierwszego seta, przy 1:2 w drugim zgłosiła naciągnięcie ścięgna podkolanowego. Makiri, pogromczyni Agnieszki Radwańskiej w US Open, w piątek na pewno nie będzie faworytką spotkania z Wierą Duszewiną (WTA 50), która w pierwszej rundzie w Seulu odprawiła Urszulę Radwańską.

Hansol Korea Open, Seul (Korea Płd.)
WTA International, kort twardy, pula nagród 220 tys. dol.

ćwierćfinał gry podwójnej:

Chia-Jung Chuang (Tajwan, 2) / Zi Yan (Chiny, 2) - Andrea Petkovic (Niemcy) / Magdalena Rybarikova (Słowacja) 4:6, 6:3, 12-10

Alisa Klejbanowa (Rosja, 3) / Jekaterina Makarowa (Rosja, 3) - Natalie Grandin (RPA) / Angela Haynes (USA) 6:3, 6:3

Yung-Jan Chan (Tajwan) / Abigail Spears (USA) - Klaudia Jans (Polska, 4) / Alicja Rosolska (Polska, 4) 6:3, 7:6(4)