Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • handbaALL FOR ME... napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  To będzie ciekawe okienko transferowe w Superlidze. W Chrobrym trzęsienie ziemi, spore zmiany w Zabrzu, a jedne zmiany pociągną za sobą pewnie kolejne.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Ogólnie na chwilę obecną faktyczni wygląda na to, że odejdzie pół zespołu... Myślę, że Zarząd nie jest aż tak beznadziejny, ale ani Paterek (I liga), ani Skiba (I liga), ani Klupś na bramkę (III liga) nikogo w Superlidze na kolana nie rzucą.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do PGNiG Superliga. Liderzy zostają w Chrobrym Głogów

  @ququ: Buinenko w Chrobrym raczej nie zostanie. Na środku będzie Tilte i Przysiek. Fajnie by było, gdyby Chrobry powalczył o Bąka, ale na to się nie zanosi, nie przy tych władzach. Duet Sadowski-Bąk dałby mnóstwo jakości.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Chrobry, MMTS i Gwardia startowały z podobnego poziomu. W żadnym z zespołów przez ostatnie 3 sezony spektakularnych transferów nie było. Dlaczego w takim razie Chrobry został w tyle?

  Dzięki pracy trenerów zawodnicy z Opola i Kwidzyna zrobili duże postępy - wystarczy wspomnieć Klimkowa, Mauera, Zarzyckiego, Przytule, Ossowskiego. A kto się rozwinął w Głogowie? W najlepszym razie stagnacja, a w kołku przypadkach regres. Do tego dziwne decyzje podczas meczów, trzymanie młodych na ławie.

  Zmiana była potrzebna, choć ryzykowna, bo Nat to niewiadoma. Nikogo innego jednak na polskim rynku rozsądnego nie ma.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Zmiana trenera w Chrobrym to chyba dobry pomysł - zespół utonął w ligowej szarzyźnie i ani trener, ani zawodnicy, ani Zarząd nie za bardzo mają pomysł, jak z tego wyjść.

  Pytanie - kto? Najlepiej ktoś ambitny, kto będzie chciał natchnąć zawodników optymizmem i pokazać, że potrafią grać, bo potencjał nawet obecnej kadry nie jest mały.

  Nazwiska - najlepsza opcja to Marcin Lijewski, ale ostatnio odrzucił ofertę Piotrkowianina, wiec nie wiem czy chce się ruszać z Trojmiasta. Ogólnie giełda trenerska nie daje zbyt wielu możliwości.

  No i pozostaje jeszcze kwestia Dyrekcji Klubu - tutaj tez potrzebne są zmiany.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Hm... A może warto się przeprosić ze Stankiewiczem, który zostawił dla tego klubu serce, a nie odstawiać Go na boczny tor.

 • handbaALL FOR ME... otrzymał brązowy medal w kategorii Guru Dnia

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do Kto nowym selekcjonerem? ZPRP liczy na Polaka

  Drodzy Koledzy - przekonaliście mnie :) Zmieniłem zdanie i równocześnie znalazłem kandydata idealnego - spełnia wszystkie nasze oczekiwania :)

  Tadeusz Jednoróg! Dlaczego p. Tadeusz?

  - jest Polakiem;
  - jest byłym piłkarzem ręcznym;
  - nie ma wielkich osiągnięć, nic nie wygrał, ale wynika to z faktu, że prowadził tylko kluby z "problemami" - gdyby otrzymał szansę w Vive, Wiśle lub Ciudad Real, to wygrałby Ligę Mistrzów;
  - utrzymał w lidze Chrobrego Głogów (rok 2010 - bo zbankrutował Śląsk);
  - jako trener Piotrkowianina wygrał jeden mecz z Wisłą Płock (rok 2013);
  - Stal Mielec w bieżącym sezonie, pomimo ogromnych problemów finansowych grała w niektórych meczach całkiem dobrze;
  - Stal pomimo problemów znajduje się w tabeli przed Śląskiem.

  Potraktujcie to oczywiście z przymrużeniem oka :)

  A tak całkiem serio - ja wierzę, że Talant jest najlepszym kandydatem. Czy Go wybiorą? Nie wiem. Czy inny kandydat osiągnie sukcesy? Nie wiem - może tak, może nie. Nie mam zamiaru się z tego powodu z Wami wykłócać - nie kręci mnie to. Czas pokaże, kto miał rację.

  Ze sportowym pozdrowieniem :)

 • handbaALL FOR ME... otrzymał brązowy medal w kategorii Komentator Dnia

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do Kto nowym selekcjonerem? ZPRP liczy na Polaka

  OK, to proszę o wymienienie sukcesów trenerskich w seniorskiej piłce ręcznej:
  - Piotra Przybeckiego,
  - Roberta Lisa,
  - Damiana Wleklaka,
  - Rafała Kuptela.

  Może faktycznie coś mi umknęło :)

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do Kto nowym selekcjonerem? ZPRP liczy na Polaka

  Nie znam Talanta, nie jest moim przyjacielem, z Jego wyboru nie wynikają dla mnie żadne korzyści materialne i niematerialne, nie jestem z Kielc. Kumoterstwo odpada :)

  Jestem kibicem reprezentacji i wszystkie przesłanki świadczą o tym, że Dujszebajew jest najlepszym kandydatem :) A sukcesy kadry przekładają się na rozwój całej dyscypliny, więc skorzystają na nich kibice wszystkich drużyn - Vive, Wisły, Azotów, MMTS-u, Chrobrego, Zagłębia, Gwardii, Śląska, Ostrovii, Wolsztyniaka, itd.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do Kto nowym selekcjonerem? ZPRP liczy na Polaka

  Tylko dlatego, że ktoś jest Polakiem? Jakie merytoryczne argumenty przemawiają za postawieniem na jakiegokolwiek Polaka? Jakie sukcesy? Jakie dokonania?

  Przybecki - nic nie wygrał.
  Lis - nic nie wygrał.
  Lijewski - nic nie wygrał.
  Wleklak - awans z I ligi do Superligi.
  Cieślikowski - medale Mistrzostw Polski (ostatni prawie 10 lat temu).
  Nowiński (jego kandydatura też się pojawiła) - od dłuższego czasu tylko komentator.
  Motyczyński - zniknął ze sceny, nawet nie wiadomo co się z Nim dzieje.
  Kuptel - awans z I ligi do Superligi.

  To może ktoś z nie "medialnych" faworytów? Zembrzuski? Kotwicki? Noch? Rombel? Kowalczyk? Jednoróg? Tłuczyński? Skutnik?

  Nasi trenerzy albo nie mają żadnych osiągnięć, albo odnosili sukcesy w poprzedniej dekadzie (oby), albo w życiu nie wyszli poza poziom naszej ligowej słabizny.

  Dujszebajew:
  - Mistrzostwo Hiszpanii - 2x
  - zwycięstwo w Lidze Mistrzów - 2x
  - trzecie miejsce w Lidze Mistrzów - 1x
  - puchar Ligi ASOBAL - 1x
  - puchar Króla - 1x
  - mistrzostwo Polski - 2x
  - puchar Polski - 2x
  - najlepszy trener Ligi Mistrzów w 2015
  - praca z najlepszymi zawodnikami na świecie.

  Czy któryś polski trener chociaż się do tego zbliżył? Nie oceniajmy kandydatów przez pryzmat klubowych sympatii albo antypatii. Postawmy na trenera z największymi umiejętnościami, doświadczeniem i sukcesami. Niezależnie od pochodzenia.


 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do Kto nowym selekcjonerem? ZPRP liczy na Polaka

  Ale piszesz o osiągnięciach jako trener czy jako zawodnik? Bo jako zawodnik nikt nie podważa osiągnięć Przybeckiego, chociaż i tak wyglądają blado przy Talancie.

  Spójrzmy prawdzie w oczy - nie mamy czasu na sprawdzanie Przybeckiego, który pracuje jako trener 1,5 roku i jeszcze NIC(!) nie osiągnął. Zrób proste porównanie - po lewej stronie wymień jedno pod drugim osiągnięcia trenerskie Przybeckiego, po prawej Dujszebajewa. I podlicz... To samo zrób z osiągnięciami zawodniczymi i reprezentacyjnymi.

  Uważasz, że Przybecki będzie dla zawodników pokroju Bieleckiego czy Jureckiego większym autorytetem? Kto ma medale MŚ? Bielecki i Jurecki czy Przybecki?

  Bariera językowa odpada - Talant mówi po polsku. Już samo to, że w pół roku nauczył się naszego języka świadczy o tym jak bardzo szanuje Polskę i Polaków, i że traktuje swoją pracę tutaj serio.

  Epizod węgierski też nie jest kontrargumentem - eliminacje Węgrzy przeszli jak burza. Turniej się wysypał, ale wiemy dlaczego. Praca z Polakami to inna sytuacja - Dujszebajew zna już zawodników, ligę, realia.

  Nie jestem kibicem Vive, ale nie przeszkadza mi to, że Kirgiz pracuje w Kielcach. Po Jego wypowiedział i dotychczasowych działaniach widać, że nie będzie to miało wpływu na Jego działania.

  Dobrze by było, żeby Przybecki został asystentem, który później przejmie kadrę. Pytanie czy Przybecki się na to zgodzi? A jeśli nie to może Lijewski?

  Prawda jest taka, że Przybeckiego będzie można potem zatrudnić w każdym momencie, a szansa na zatrudnienie trenera z absolutnej światowej czołówki za takie pieniądze może się więcej nie powtórzyć.

  https://www.facebook.com/takdlatalanta

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do Czarna seria Chrobrego trwa. Głogowianie tłem dla Azotów

  Lista grzechów zawodników i sztabu Chrobrego jest długa. Zbyt długa:
  - w obronie staliśmy przyklejeni do linii szóstego metra, a zawodnicy z Puław bezkarnie rzucali nad strefą. Powinniśmy agresywnie wychodzić do puławian i zdecydowanie przerywać akcje;
  - brakowało nam dynamiki i szybkości - poruszaliśmy się dużo wolniej niż przeciwnik, co było widać w kontraktach, kiedy nie potrafiliśmy przełożyć dobrych interwencji Kapeli na bramki;
  - czy my trenujemy karne?;
  - w ataku panuje chaos - gramy bez ładu i składu;
  - największym rozczarowaniem jest postawa Bartka.

  Nie wierzę w powodzenie misji Zembrzuskiego. To kolejne podejście i kolejny raz widać, że nie panuje nad zespołem. Współpraca z Bartkiem chyba się nie klei. Potrzebny jest nowy trener. Jak najszybciej.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do Puławskie Azoty bez litości dla Stali

  Hm... Suma bramek wszystkich zawodników zdecydowanie różni się od końcowych wyników. Jeśli zsumujemy bramki poszczególnych szczypiornistów, to otrzymujemy rezultat 27:21, czyli zgubiono 6 bramek Azotów i 3 bramki stali.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do PGNiG Superliga Mężczyzn: Niespodzianka w Opolu, niesamowita pogoń Pogoni

  Bez dwóch zdań Chrobry powinien ten mecz wygrać - tak doświadczeni zawodnicy bez względu na okoliczność siedmiobramkową przewagę powinni dowieźć do końca. Tymczasem pojawiły się proste, niewymuszone blędy, rzuty metr nad bramką (Płócienniczak) i chwyt piłki na dwa metry (Kandora w ostatniej akcji). Widać, że Bartek nie będzie miał łatwego życia.

  Postawa sędziów to z kolei materiał na osobny artykuł i być może ktoś powinien się temu bliżej przyjrzeć. Chociaż pewnie nikt tego nie zrobi. W ciągu minuty wyrzucić z parkietu 3 głogowian i uznać bramkę kiedy piłka miała do linii bramkowej jeszcze 20-30 centymetrów - cud, miód i orzeszki. Tym bardziej, że sędzia stał 1,5 m od linii końcowej.

  Szkoda, szkoda, szkoda... Mógł to Chrobry spokojnie wygrać.

 • handbaALL FOR ME... napisał/a komentarz do Horror w Opolu, heroiczny pościg Gwardii zakończony zdobyciem punktu

  Jeśli chodzi o Rosińskiego, to podobno więzadła, chociaż później poruszał się już o własnych siłach.

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.