• Wsparcie dla Ruchu Chorzów przez inne kluby

  Ruch Chorzów jest jedną z najbardziej utytułowanych klubów w polskiej lidze. Jego odbudowa powinna być zatem priorytetem dla całego świata polskiego sportu. Moim zdaniem inne kluby powinny płacić w podatkach specjalną sumę na Ruch, dotacje powinno na to przeznaczyć Ministerstwo Kultury. Bez tego polski (…)

  Więcej

 • Pomysł na rozwój polskich skoków

  Ostatnie kompromitacje polskich zawodników, a także braki w młodszych kadrach, jasno pokazują, że polskie skoki chylą się ku upadkowi. Ta dyscyplina i tak jest totalną niszą, a wydaje się, że Polacy i tak mimo wszystko nie będą potrafili w niej czegokolwiek zrobić. Mam jednak pomysł na to jak można (…)

  Więcej

 • Polski curling a sprawy polityczne

  Polityka międzynarodowa to gra wielu skomplikowanych czynników nie tylko politycznych, ale i wizerunkowych. Sport w tym wszystkim odgrywa nieocenioną rolę. Nie bez powodu największe mocarstwa takie jak Chiny, USA i Rosja (wcześniej ZSRR) kładą taki nacisk na rozwój swoich sportowców.Niestety pozycja (…)

  Więcej

 • Moja książka - mesjanistyczne dzieło

  Moja książka jest już skończona i można ją otrzymać i przeczytać. Na razie rozprowadzam ją na własną rękę, ale jest już wydana w pierwszej ostatecznej formie.Każdy kto by to chciał przeczytać jest poproszony o kontakt prywatny, to udziele więcej informacji.

  Więcej

 • Polska Liga Curlingu - typer

  Rewolucja curlingowa w Polsce wymaga od nas byśmy aktywnie zaangażowali się w promocję tej dyscypliny. Dlatego wzorem innych sportów i w tym przypadku warto typować wyniki spotkań. Zaczniemy od pojedynczego meczu, który odbędzie się 28 stycznia.Typujemy więc wynik spotkania BKC Janczar vs. POS GrzelkaWięcej (…)

  Więcej

 • Dziwne medale Polaków

  Ostatnio doszło do serii dziwnych zjawisk w światowym sporcie. Kilku zawodników zostało w różnych dziedzinach zdyskwalifikowanych, co sprawiło, że medale po latach zdobyli Polacy. Równie ciekawe jest zjawisko ataku na chorych Norwegów w biegach narciarskich. Każdy wie, że leki na astmę w jakiś skrajny (…)

  Więcej