Polski curling a sprawy polityczne

autor: RUCH TO KIBICE | 2018-02-26, 23:50 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Polityka międzynarodowa to gra wielu skomplikowanych czynników nie tylko politycznych, ale i wizerunkowych. Sport w tym wszystkim odgrywa nieocenioną rolę. Nie bez powodu największe mocarstwa takie jak Chiny, USA i Rosja (wcześniej ZSRR) kładą taki nacisk na rozwój swoich sportowców.

Niestety pozycja Polski w sporcie oddaje pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej. Już najbardziej skandalicznym faktem jest brak naszej reprezentacji w curlingu na ZIO. Curling to w ogóle podstawowa dyscyplina sportowa w której trzeba myśleć strategicznie, planować, potrafić grać drużynowo i rozgrywać przeciwnika. Brak dobrej reprezentacji w tym sporcie sugeruje, że Polska jest totalnym zerem w jakichkolwiek politycznych statystkach. Ostatnie wpadki wizerunkowe Polski są moim zdaniem spowodowane właśnie brakiem curlingowej drużyny naszego kraju w czołówce ZIO. To pokazało słabość Polski i dało sygnał do ataku na nas obcym mocarstwom. Nie przypadkiem wypowiedzi Netanjahu czy innych izraelskich polityków miały miejsce w tym samym czasie co najważniejsze mecze curlingowe i same ZIO.

Niestety nie inwestuje się u nas w prawdziwy sport, który poprawiłby naszą pozycją na arenie międzynarodowej, a w jakieś staczanie się kłód z rozbiegu (skoki narciarskie). Rozumiem, że do tego nie trzeba myśleć i każdy potrafi coś tam losowo skoczyć, ale musimy poważnie patrzeć na losy naszego państwa.

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: