Pomysł na rozwój polskich skoków

autor: RUCH TO KIBICE | 2018-03-11, 20:24 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Ostatnie kompromitacje polskich zawodników, a także braki w młodszych kadrach, jasno pokazują, że polskie skoki chylą się ku upadkowi. Ta dyscyplina i tak jest totalną niszą, a wydaje się, że Polacy i tak mimo wszystko nie będą potrafili w niej czegokolwiek zrobić.
Mam jednak pomysł na to jak można zmienić tą sytuację. W obecniej chwili Elon Musk szykuje załogowe loty na Marsa. Jest to dobra okazja by i Polska się tym zainteresowała. Można na przykład opracować plan budowy infrastruktury sportowej na stokach Olympus Mons, najwyższej góry w Układzie Słonecznym. Skocznia zbudowana tam byłaby bardzo okazała, a marsjańska grawitacja, trzykrotnie mniejsza niż na Ziemi, pozwoliłaby na bardzo dalekie skoki, nawet po kilka klimometrów.
Gdyby wysłać na Marsa polskich skoczków mogliby pobić oni wszystkie rekordy w lotach i ciężko byłoby z nimi walczyć, bo to wiązało by się z kosztowną międzyplanetarną wycieczką.
Liczę, że PZN podchwyci ten pomysł, ale obawiam się, że tak nie będzie, gdyż wiele moich apeli było dotąd ignorowanych.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj: