Techtrans lepszy w starciu z SMS-em - relacja z meczu Techtrans Elbląg - SMS Gdańsk

Do sobotniego meczu obie drużyny przystąpiły z dwoma punktami na koncie. W pierwszej kolejce sezonu 2009/2010 elblążanie po wyrównanym pojedynku pokonał ciechanowskiego Juranda, a SMS sensacyjnie wygrał w Poznaniu z miejscowym Grunwaldem. W tej sytuacji ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta.

Łukasz Szymański

Wynik spotkania otworzył leworęczny rozgrywający gospodarzy, Rafał Przybylski. Pierwsza faza meczu była bardzo wyrównana, choć z 1-2 bramkową przewagą gdańszczan. W 10 minucie gracze z Elbląga doprowadzili do remisu 7:7. Skuteczna gra gości w obronie i w ataku spowodowała, że w 20 minucie prowadzili oni 14:11, a na przerwę zeszli z przewagą 4 bramek (18:14).

Na początku drugiej odsłony różnica wciąż się utrzymywała. Swoje apogeum osiągnęła na 8 minut przed końcem meczu. W momencie najwyższego prowadzenia (31:23), w zespole gości nastąpiło rozluźnienie. Zawodnicy zaczęli przeprowadzać nieprzemyślane akcje, oddawać nieprzygotowane rzuty. Wykorzystali to gdańszczanie, którzy doprowadzili do stanu 31:28. Niemoc strzelecką gości przełamał najlepszy tego dnia zawodnik wśród przyjezdnych - Mirosław Ośko. Do końca spotkania elblążanie zdobyli jeszcze 2 bramki, tracąc jedną. Po ostatnim gwizdku na tablicy świetlnej widniał wynik 34:29.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, z powodów proceduralnych, w spotkaniu nie wystąpił wypożyczony z Travelandu Społem Olsztyn bramkarz Wojciech Boniecki.

Powiedzieli po meczu:

Grzegorz Czapla (trener Wójcik Meble Techtrans Elbląg): Mecz nie należał do łatwych. Chłopcy zagrali bardzo dobrze w obronie, z czego poszły kontry. Nikogo nie wyróżniam, cały zespół zagrał bardzo dobrze, nie pojedyncze osoby.

Jerzy Kruszewski (kierownik Wójcik Meble- Techtrans Elbląg): Uważam, że mecz był bardzo dobry, takie samo było zdanie delegata zawodów. Według opinii działaczy z Gdańska, nasza drużyna zrobiła duży postęp w porównaniu z poprzednim sezonem. Duże zaangażowanie wykazali zarówno zawodnicy, jak i elbląscy kibice, którzy w licznej grupie przyjechali dopingować swoją drużynę.

Maciej Dawidowski (zawodnik NLO SMS ZPRP Gdańsk): Mecz był w miarę wyrównany, jednak oprócz początku meczu przewaga elblążan była dość pewna. Jedynie w końcowej fazie wynosiła tylko 3 bramki. Elbląg jednak kontrolował mecz, dlatego wygrał zasłużenie.

Wójcik Meble Techtrans Elbląg - NLO SMS ZPRP Gdańsk 34:29 (18:14)

Wójcik Meble: Wróbel, Z. Korzeniowski- Ośko 9, F. Korzeniowski 5, Szczepański 5, Maluchnik 3, Gryz 3, Perwenis 2, Malandy 2, Michałów 2, Długosz 1, Januszewski 1, Dukszto 1, Fonferek

SMS: (najwięcej) Klinger 8, Kowalczyk 6

Sędziowali: Dariusz Mroczkowski i Jakub Mroczkowski (Sierpc)