31. kolejka Serie A (zaległy mecz): Pewne zwycięstwo Juventusu

W zaległym spotkaniu 31. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A Juventus Turyn bez najmniejszych problemów pokonał FC Parmę. Stara Dama zainkasowała ekipie z Tardini aż trzy bramki. Zwycięstwo pozwoliło Bianconerim umocnić się na trzecim miejscu w tabeli.

Agnieszka Kiołbasa

Już do przerwy podopieczni Claudio Ranieriego prowadzili z Parmą 2:0. Bramki dla Juventusu strzelali kolejno: Trezeguet i Palladino. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie. Piłkę do własnej siatki skierował Morrone.

Parma mecz kończyła w dziesiątkę. Na dwanaście minut przed końcem starcia z boiska został wyrzucony Portugalczyk Fernando Couto.

Juventus Turyn - AC Parma 3:0 (2:0)
1:0 - Trezeguet 16'
2:0 - Palladino 30'
3:0 - Morrone (sam.) 77'

Juventus: Buffon, Grygera, Stendardo, Chiellini, Molinaro, Salihamidzić, Camoranesi (66' Tiago), Nocerino, Palladino (80' Marchionni), Trezeguet, Del Piero (66' Nedved).

Parma: Bucci, D. Zenoni, Falcone (75' Rossi), Couto, Castellini, Dessena (88' Cigarini), Mariga, Morrone, Antonelli, Reginaldo, Corradi (48' Gasbarroni).

Żółte kartki: Falcone, Reginaldo (Parma).

Czerwona kartka: Couto /78’/ (Parma).