ATP Pekin: Ciężka przeprawa Nadala z Baghdatisem

Rafael Nadal (nr 1) pokonał Marcosa Baghdatisa (ATP 90) 6:4, 3:6, 6:4 i awansował do drugiej rundy turnieju China Open rozgrywanego na kortach twardych w Pekinie.

Baghdatis, który w 2006 roku grał w finale Australian Open i półfinale Wimbledonu, w Pekinie zagrał dzięki dzikiej karcie przyznanej mu przez organizatorów. Nękany kontuzjami Cypryjczyk postawił tenisiście z Majorki twarde warunki. Po przegraniu pierwszego seta w partii drugiej wykorzystał dwa z trzech break pointów nie dając Hiszpanowi ani jednej okazji na przełamanie swojego serwisu.

W decydującym secie aż do stanu 4:4 gra toczyła się zgodnie z regułą własnego podania. W dziewiątym gemie Nadal wykorzystał jedynego break pointa. W kolejnym gemie Hiszpan od stanu 0-30 zdobył cztery punkty z rzędu i po dwóch godzinach i 10 minut walki zapewnił sobie awans do drugiej rundy. W całym meczu był absolutny remis, jeśli chodzi o liczbę zdobytych punktów (85-85).