Kwalifikacje IO: Bez niespodzianek w pierwszym dniu kwalifikacji w Afryce

W Algeirze rozpoczął się turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W pierwszym dniu nie było niespodzianek. Swoje mecze wygrały faworyzowane Kenijki oraz gospodynie turnieju.

Przemysław Jastrzębski

W meczu otwarcia Algieria bez większych problemów pokonała Kamerun 3:0. Gospodynie są chyba jedyną drużyną, która może zagrozić Kenijkom w awansie do Igrzysk Olimpijskich. Algierki, jako jedyna drużyna tych kwalifikacji posiada w swych szeregach aż cztery zawodniczki występujące na co dzień w drużynach europejskich.

W drugim środowym meczu, mistrzynie Afryki, Kenijki, rozgromiły w trzech setach Senegal. Jedyna afrykańska drużyna występująca w ostatnim Pucharze Świata nie pozwoliła Senegalkom w drugim secie wyjść z 10 punktów!

W przypadku zwycięstwa i awansu Kenii w turnieju interkontynentalnym przeciwnikiem naszych reprezentantek w turnieju interkontynentalnym w Japonii (17 - 25 maja br.) będzie reprezentacja Peru. Gdyby natomiast w Algierze wygrała inna drużyna, to Kenijki pojadą do Japonii.