Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • użytkownik usunął konto napisał komentarz na tablicy mgr inż. Uthar

  Pozdro ziomek, opuszczam forum, bo szkoda mi czasu na pisanie postów, które i tak są wywalane przez forsowanie maxia i podobne akcje. Trzymaj się.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Jose Guilherme de Toledo przedłużył kontrakt z Orlenem Wisłą Płock

  Wszystkie posty poza "maxiem" zostały w tym wątku usunięte.


  To forum to jest jedna wielka pieprzona żenada.
  Zero przyzwoitości, zero skrupułów. Szkoda mi czasu na babranie się w takiej kloace.


  Do zobaczenia i usłyszenia na innych forach, ja odpadam.
  Pozdrowienia dla normalnych użytkowników.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Piotrkowianin - PGE Vive: dwa różne światy szczypiorniaka

  Po co z nim dyskutujesz? Jak mu powiesz, że Vive wygrało ostatnich 15 pojedynków bezpośrednich, to on Ci powie, że Wisła ma ładniejszy trawnik obok hali i dlatego jest lepsza :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Jasne, jakie ''złote pokolenie'' przecież co Oni tam zdobyli, nie ma o czym mówić.
  Jprd., o czym ty piszesz?

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Nie będzie głośnych powrotów do reprezentacji Polski. Zawodnicy mówią "nie"

  Pan z Wybrzeża wydaje się znać lepsze okresy polskiego handballa niż dekada 2006-2016, zarówno pod względem osiągnięć kadry, jak i pewnego polskiego klubu, w którym wiodące role pełnili dezerterzy, skoro podchodzi z pogardą do osiągnięć tej GENERACJI. Panie, w 90-tych to dopiero byliśmy potęgą, pewnie ten Wenta uciekł do Niemiec, bo w Polsce to się nie łapał!!


  Skoro nie wygrali złota w reprezentacji, a tylko marne 3 medale, to są zwykłymi marniakami.
  Co z tego, że jak zaczynali grać, to nie mieli strojów, statystyczny Kowalski nie miał pojęcia ilu zawodników gra na boisku w meczu piłki ręcznej, kto to jest kołowy, nie mówiąc o tym kim są jakiś Szmal albo Bielecki. Dzisiaj obaj są w czołówce szanowanych polskich sportowców, a ręczni zdobyli uznanie i szacunek kibiców.
  Nie doceniać takiej drogi i wkładu, pracy, serca, to znaczy po prostu być ignorantem.


  Polski handball wrócił po części tam, gdzie był w 2005, bo nikt z możnych nie przyłożył się, aby systemowo w porę wykorzystać ich sukces.
  A ten buc będzie śmiał wyliczać komuś, że z bagna TYLKO wyciągnęli dyscyplinę na poziom czołówki europejskiej. Bo inni, którzy mają prężne związki, pieniądze i tradycję, to wygrywali złote medale, a nasi mając przecież WSZYSTKO, nie zrobili "nic wielkiego". Wstyd mi za takie opinie.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Nie będzie głośnych powrotów do reprezentacji Polski. Zawodnicy mówią "nie"

  Ktoś tu się obijał na matematyce w podstawówce chyba.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Nie będzie głośnych powrotów do reprezentacji Polski. Zawodnicy mówią "nie"

  Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem czasem ciężko, ale Talant nie mówił o latach 2011-15, tylko "kiedyś Szwedzi mieli Svenssona, Wislandera, Carlena i Olssona".

  Zupełnie "przypadkowo" pominąłeś w swoim poście dekadę po odejściu Wislandera i spółki, sugerując, że wcale nie spadli z poziomu lat 90-tych.


  Szwecja 1990- 2001
  1990 - złoto MŚ
  1992 - srebro IO
  1993 - brąz MŚ
  1994 - złoto ME
  1995 - brąz MŚ
  1996 - srebro IO
  1997 - srebro MŚ
  1998 - złoto ME
  1999 - złoto MŚ
  2000 - srebro IO, srebro ME
  2002 - złoto ME


  Szwecja 2003- 2009. Po odejściu złotej generacji.
  2003 - 13 miejsce;
  2004 - IO - brak awansu, ME - 7 miejsce;
  2005 - MŚ 11 miejsce;
  2006 - ME - brak awansu (z rąk rodzącej się kadry Wenty);
  2007 - MŚ brak awansu;
  2008 - IO brak awansu; ME - 5 miejsce;
  2009 - 5 miejsce MŚ, odbicie


  Lipa to jest jak się tworzy jakieś tezy, że "Szwecja zawsze mocna, nie schodzi poniżej poziomu", zupełnie ignorując fakty i wyniki na imprezach.
  Vranjes ostatni tytuł z kadrą osiągnął w 2002, mimo że grał w niej do 2009! roku.


  Sugerujesz, że jesteś mądrzejszy i masz większą wiedzę o zjawiskach w piłce ręcznej od człowieka, który od 30 lat obraca się w absolutnym topie, zarówno jako zawodnik jak i trener?

  Proponuję jednak więcej faktów, a mniej półprawd i zgranych powiedzonek.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Madziarom pali się grunt pod nogami. Ilić i Sulić zagrają w reprezentacji Węgier?

  Miejsce urodzenia jest przypadkiem, ale kultura, którą chłoniesz w miejscu zamieszkania już nie. Poza tym uważam, że to nie fair, że ktoś kształci gracza i poświęca pieniądze i czas na jego szkolenie, a potem ten gra dla innej reprezentacji, czyli wzmacnia konkurencję.


  Jakiego hymnu uczą Cię rodzice, historii jakiego kraju uczysz się w szkole, w jakim języku mówisz w domu, na podwórku, co oglądasz w telewizji itp. Wszystko to prowadzi do określenia swojej dominującej "państwowości" i wyboru kadry spośród krajów, których obywatelstwo posiadasz. Ja jestem za zablokowaniem zmian po zagraniu w kadrze danego kraju na zawsze, bo to co zrobił Katar, to była jawna żenada i zdecydowane przesilenie.


  2008-2011 Rutenka grał w 3 reprezentacjach.
  Nie mam nic personalnie do graczy, którzy to robią, bo takie są przepisy, ale to trochę niepoważne, że kupujesz koszulkę zawodnika z kadry, a on gra w drużynie przeciwnika za 2 lata.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Nie będzie głośnych powrotów do reprezentacji Polski. Zawodnicy mówią "nie"

  Czy możemy zmienić temat dyskusji na działania ZPRP w związku z kompromitacją kadry w Portugalii? Jakieś refleksje, wnioski? Plany?


  Poza jednym wywiadem Kuchty, w którym w imieniu związku wybitnie umywał ręce, NIE BYŁO NIC na ten temat.
  A temat "powrotów" jest grzany 5 raz od skończenia MŚ.
  Gratulacje dla SF, świetna robota.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Kiedyś ten moment musiał nastąpić. Z pewnością byli by naszej kadrze bardzo przydatni. Ale cóż, taką podjęli decyzję. Zawsze można zastanawiać się czy nie za wcześnie, ale z pewnością oni wiedzą lepiej co jest dla nich najlepsze. Na piłce ręcznej świat się nie kończy.
  Swoją drogą szkoda.
  Szacun i dzięki.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Ileż to jeszcze będziemy wałkować. Chłopaki zakończyli kariery bo mieli prawo i przywilej podjęcia takiej decyzji, wystarczająco dużo dla kadry zrobili. Łącznie z Dzidziusiem, którego decyzja była co prawda przedwczesna, ale miał do niej takie samo prawo jak pozostali, bez względu na motywy. Koniec pieśni. Szacun dla nich, są już częścią historii, a my budujmy z tego co mamy i szukajmy tego co brakuje.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Madziarom pali się grunt pod nogami. Ilić i Sulić zagrają w reprezentacji Węgier?

  Kibicowi klubu też się należy szacunek, ale kontrakt, który z nim podpisujesz to umowa czasowa na świadczenie usług, czego nie można powiedzieć właśnie o występach w kadrze :) Tam powinna to być umowa dożywotnia po pierwszym występie.

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Madziarom pali się grunt pod nogami. Ilić i Sulić zagrają w reprezentacji Węgier?

  PO LINII NAJMNIEJSZEGO OPORU.


  Nie ma wyników na miarę inwestycji i oczekiwań, to kombinują. Wszyscy się oburzali na Katar, a jak się trafia okazja to chętnie korzystają.


  Dla mnie wszystkie przypadki naturalizacji i zmiany kadry niezwiązane z podziałem kraju pierwotnego i powstaniem nowych drużyn narodowych są słabe i wolałbym zrównać zasady handballowe do tych z piłki nożnej.
  Rozumiem, że niektórzy gracze mają rodziców z innego kraju niż ten, w którym się wychowali, jak np. Karabaticiowie, ale jednak każdy potrafi określić, do jakich barw i wartości jest bardziej przywiązany. I przy tym powinien trwać całą karierę.


  Za dużo kombinacji, za mało przywiązania.
  Kluby można zmieniać do woli, kadry się nie powinno, z szacunku do kibiców.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  @Petruś masz rację, niezłe ''jaja'' przez dekadę ( specjalnie dla Ciebie-10 lat) olewał kadrę swojego kraju i nagle zagra dla Węgier? to możliwe tylko w Katarze, ''nada'' się w niebieskim klubie?
  maksiu, amebo o jakiej ''karze'' mówisz? kogo będzie karał?

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Renato chyba wsłuchał się w głos kibiców swojego nowego klubu, którzy nie znoszą takich bumelantów unikających występów w reprezentacji i postanowił wrócić :)
  Ciekawe tylko czy jeśli dojdzie do tego "transferu", to czy kibice w Płocku będą skandować "Renato, ty nigdy nie będziesz Chorwatem" :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Jak zwykle gołosłowie. A fakty były takie.
  "Ponieważ w mediach, w ostatnim czasie, ukazują się informacje, o RZEKOMYM rozważaniu przeze mnie odejścia z Klubu Sportowego Vive Targi Kielce, chciałbym zdementować te +sensacyjne wiadomości+.Nie rozważam odejścia z Klubu" - napisał Servaas w środowym komunikacie."Za >Przegląd Sportowy - 04.12.2013 r.<
  Kłamstwo to wasze drugie JA.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Tylko na tyle Cię stać ? Ja tylko ośmieszam Wasz tok myślenia w perspektywie lat. Wiem że myślenie abstrakcyjne i użycie przesadnej przenośni to dla niektórych trudna rzecz. Więc dosłownie by było tak;
  - Bertus w zarządzie ZPRP - beee, układy, itp.
  - Miszczyński w zarządzie ZPRP - sprawiedliwość dziejowa bo nam się należy, bo my to miasto mistrzów.
  - Gontarek szefem Superligi - super.
  - Teraz Janicki szefem Superligi - też dobrze. Bo nam to wisi i powiewa.
  Tylko jak się to ma do waszych tekstów ,,...Kielce dumą Związku, Związek dumą Kielc, że układy, układziki " itp. szczujnia... No jak ?
  Wy naprawdę nie widzicie co się dzieje wokół was ? Że zostajecie daleko w tyle ? Nie widzicie że żadne układy wam nie pomogą bo - jak to powiedział kiedyś Manolo - ,,znaleźliśmy się w czarnej dziurze' a od tamtej pory tylko się w niej pogrążyliście ?
  Nie jesteście już dla nas konkurencją w żadnej dziedzinie, ani sportowo, ani marketingowo, ani kibicowsko... Gdzie ,,zapodziały się" wasze 2 flagi, w ciągu 1/2 roku ??? Gdzie wasi kibice ? Gdzie wasz młyn ? Gdzie jakiekolwiek sensowne oprawy ? Gdzie te dumne teksty -,, Jesteśmy tam gdzie Wisła gra, dumni po zwycięstwie, wierni po porażce..." - no gdzie ? Co, czy wasz klub się rozpadł ? Nie - zawodnicy w niebieskich koszulkach dalej grają - tylko dla kogo , obraziliście się na swoich idoli ? Po co ONI grają jak kibiców nie mają ? Dziwicie się że nikt sensowny nie chce do was przyjść ? Święte słowa waszych byłych zawodników - najsłabszym ogniwem Wisły są jej ciągle narzekający na wszystko kibice...
  I wiszą mi teksty że Wisła jest potrzebna Iskrze żeby ta miała z kim rywalizować. Dla mnie to wcale nie musi być Wisła - równie dobrze będziemy musieli się skupiać na grze z Azotami czy Górnikiem. Kibicowsko te kluby już są o 2 poziomy wyżej od tej żenady panującej na G, czy tam jakieś GG czy co tam u was teraz ,,rządzi". Kalisz, Piotrków, Mielec czy Legionowo też już biją was w tej kwestii na łeb. Tam drużyny walczą o miejsca w środku tabeli, a kibice są ciągle z nimi i chwała im za to. I to wy na innych mówicie - ,, kibice sukcesu " ? To jak siebie nazwiecie ?
  Was już nawet transmitować w TV nie chcą, bo puste fotele słabo wyglądają jako promocja dyscypliny.
  Może faktycznie czas rozwiązać ten klub i zacząć wszystko od początku...
  P.S.
  A z moją głową faktycznie może być coś nie tak - w sobotę przejeżdżałem przez Płock...

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Jak to leciało? Płock dumą Superligi, Superliga dumą Płocka :)
  A teraz sobie wyobraźcie jaka g.wnoburza by się w Płocku rozpętała, gdyby prezesem Superligi został np......Radek Wasiak :)

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Czy w związku z nowym wyborem mozna oczekiwac że PGNiG Superliga będzie uważniej przyglądać sie sprawozdaniom i budżetom klubów, które nierzadko oszukują swoich zawodników nie płacąc im przez wiele miesięcy?

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Faktycznie ten zwrot bardzo nietrafiony, dzięki za zwrócenie uwagi ;-) Tak wiem, że dotują ręczną na Węgrzech, ale od niedawna i ciężko o wyniki już teraz, ale one przyjdą. Mi głównie chodziło o to by praca trenera piłki ręcznej była pracą, z której można się utrzymać, a nie dodatkowym źródłem dochodu. To jest najsmutniejsze w tym wszystkim, bo przecież nie znajdziemy wolontariuszy, którzy za podziękowania zdecydują się podnosić kwalifikacje i szkolić młodzież.

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Czego oczekujecie? Sukcesów w grach zespołowych czy innych dyscyplinach? Trzeba zaczynać od szkoły podstawowej i tzw. sprawności ogólnej. Zobaczcie co dzieciaki robia na wuefach? Ile jest godzin wuefu!! Czy nauczyciele prowadzą sksy? Smorodki są i będą takie jak wymienił trener. I tyle

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew: Nie okłamujcie się. Ten kryzys musiał nadejść

  W koszykówce wyprodukowali taką samą liczbę graczy do NBA, co 60-milionowe Włochy z mocnymi tradycjami koszykarskimi. W siatkówkę też nas zlali 3:0 w Krakowie na MŚ '17.
  Zorman twierdzi, że w podstawówce trenował judo, baseball i koszykówkę, co mocno mogło mu pomóc w tym, jakim został graczem. Chyba oni po prostu mają ten sport we krwi, jak my kombinowanie.


  W piłce nożnej szkolenie dopiero od kilku lat w Polsce zaczyna nabierać kształtu. Czasy 2008-2014 były żenujące w wynikach kadry, a zarządzanie związkiem leżało. Zmarnowano Euro w Polsce.
  Trzeba przyznać, że większość funduszy na tę dyscyplinę obecnie wypracowuje sobie sam związek przez świetne kontrakty sponsorskie, wpływy z kompletów widowni na Narodowym i koniunktury na kadrę, nie ma się co oszukiwać, że takiej gwiazdy jak Lewy nie było jeszcze w Polsce.
  Na Węgrzech państwo silnie dotuje piłkę ręczną, także poszczególne kluby, ale na "topowe" efekty nadal muszą czekać.
  Zmiany w ZPRP byłby dopiero zalążkiem lepszych czasów, może wyników. Ale i tak nie zrobimy wiele więcej bez ogólnonarodowego "ruszenia" i walki o popularyzację sportu w każdej formie wśród młodzieży.

  PS. Sorki, że zwracam uwagę, ale poprawnie jednak jest " po linii najmniejszego oporu". Najmniejsza linia średnio ma sens :)

 • użytkownik usunął konto napisał/a komentarz do Tałant Dujszebajew: Nie okłamujcie się. Ten kryzys musiał nadejść

  Hola, 2 razy o niej wspomniałem :)


  " Jesteśmy małym krajem, nie stać nas na marnowanie talentów – powiedział mi kiedyś Andrej Urlep, słoweński trener koszykarzy Anwilu Włocławek na pytanie, jak to możliwe, że tak mały kraj wysyła w świat tak wielu dobrych koszykarzy. Od najmłodszych lat kładzie się nacisk na sportowe szkolenie młodzieży, nie ma mowy o odpuszczaniu zajęć wuefu. A nauczyciele są specjalnie przeszkoleni, bo ich zadaniem jest nie tylko prowadzenie lekcji, ale także wyłapywanie talentów, które następnie trafiają do klubów. "


  artykuł: http://weszlo.com/2017...-slowenii/

 • użytkownik usunął konto lubi Komentarz

  Mnie się zdaje, że ważny jest jeszcze jeden aspekt. Siatkówka jest sportem masowym, ludzie ją pokochali, grają na plaży, grają w halach, organizuje się turnieje dla amatorów. W ręcznej tego nie ma. Nie widuje się ludzi na orlikach rzucających gałę, nikt nie wynajmuje hali aby sobie porzucać. Nie wiem co stoi na przeszkodzie aby organizować turnieje ręcznej - wbrew powszechnej opinii to nie jest skomplikowany sport. Dlatego Gontarek słusznie zaproponował, że warto latem promować beach handball, także (albo przede wszystkim) wśród amatorów - to nakręci popularność dyscypliny. Bez umasowienia handball'u nie urośnie nam liczba profesjonalistów. Pamiętam jak w latach 90-tych była moda na koszykarski streetball, może nie przełożyło się to na wyniki kadry basketowej, ale na pewno na popularność sportu już tak.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.