Czepianie się Piątka we Włoszech - skąd to się bierze?

autor: Łukasz Konopko | 2019-11-25, 20:24 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Jest na drugiej, ciemnej stronie księżyca. Drewniany i niepewny. Opuścił boisko w wodospadzie gwizdów. Niemrawy występ i dwie zmarnowane okazje - Czytam i nie wierzę w to, co napisali w La Gazetta dello Sport o Krzyśku Piątku. Ok, według niektórych poniosło go ostatnio w czasie wywiadu, kiedy zapowiedział, że przy okazji następnego transferu chce być warty co najmniej 60 mln euro. Nie rozumiem. Oczekujemy od naszych piłkarzy, zwłaszcza tych występujących za granicą, żeby byli pewni siebie, nie wstydzili się, że są z Polski i nie epatowali fałszywą skromnością. Żeby mieli swoje ambicje i parli do przodu, osiągając cele. Tymczasem teraz źle, bo IL Pistolero nie strzela, a gada o transferze. A przecież to było jedno pytanie i jedna odpowiedź z całego, długiego wywiadu.
Krzysiek Piątek

Ja rozumiem, że we Włoszech i w Hiszpanii mieli się każdy temat związany z piłkarzem aż do mdłości, ale chyba coś tam się dziennikarzom i kibicom pomyliło. Zachowują się ostatnio gorzej, niż Niemcy. Wiadomo, za zachodnią granicą dużo zrobił przede wszystkim Lewy, ale też Kuba Błaszczykowski czy Łukasz Piszczek, żeby nasi rodacy byli postrzegani tam nie jako parobki, a profesjonalni piłkarze i pełnoprawne gwiazdy. W Italii natomiast robią to, co Niemcy kiedyś. Jak Polaczek, to go zaraz sprowadzimy na ziemię, bo mu się wydaje, że fajny jest. Oczekują, że będzie grzecznie siedział cicho i odzywał się tylko pytany. Ok, rozumiem, ale moje pytanie brzmi – w którym klubie Serie A grają tacy napastnicy? Przecież w każdym zespole, a zwłaszcza w tych z topu są same gwiazdunie, które nikomu się nie kłaniają i gadają co chcą, na lewo i prawo. W LGdS ocenili Piątka na 4,5, najgorzej ze wszystkich piłkarzy AC Milan. A moim zdaniem było co najmniej 3 gorszych, w tym Lucas Biglia, który zrobił z siebie pośmiewisko.

Nie wiem, co tam się dzieje w tych włoskich mediach i jaki jest poziom kibiców, ale wiem jedno. Obejrzałem w ten weekend kilka meczów Serie A z ciekawości i powiem Wam, że nie robią tam nic, aby zaprzeczyć stereotypom. Mało strzałów, niemrawe akcje, niedokładne podania wszerz boiska. Serio Serie A? Mam jeszcze pytanie do polskich kibiców AC Milan - co Wy sądzicie o sytuacji Krzysztofa Piątka i czy jest traktowany sprawiedliwie? Naprawdę jestem ciekaw odpowiedzi, bo może ja czegoś nie wiem. Pozdro!

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.