ŁKS Łódź w pierwszej lidze

Koszykarze ŁKS-u Łódź jako ostatni z grona drugoligowców zapewnili sobie awans na zaplecze ekstraklasy. W rozstrzygającym spotkaniu podopieczni Piotra Zycha pokonali Bonduelle Gniewkowo 83:70.

Mateusz Kołodziej

Przed tym pojedynkiem wynik rywalizacji, w której gra się do dwóch zwycięstw, był remisowy (1:1). O wszystkim decydował więc czwartkowy mecz w Łodzi, którego gospodarze wygrali pewnie, choć kibicom zgromadzonym w hali przy al. Unii nie jeden raz mocniej zabiło serce.

Początek spotkania to bowiem przewaga gości, którzy ośmieleni pierwszymi udanymi zagraniami prowadzili już 10:2 (3. minuta). Później jednak to gospodarze doszli do głosu. Ich wygrana była zagrożona jeszcze tylko w 35. minucie, kiedy goście zniwelowali straty do czterech punktów (67:63). Końcówka spotkania to prawdziwa "demolka" w wykonaniu miejscowych. Ostatni celny rzut w drugiej lidze oddał doświadczony Michał Exner.

ŁKS Petrolinvest Łódź - Bonduelle Gniewkowo 83:70