ATP Szanghaj: Djokovic jako trzeci w półfinale

Novak Djokovic (nr 2) pokonał Gillesa Simona (nr 8) 6:3, 2:6, 6:2 i awansował do półfinału turnieju Shanghai ATP Masters 1000 rozgrywanego na kortach twardych w Szanghaju (z pulą nagród 3,24 mln dolarów).

Początek należał do Djokovica, który objął prowadzenie 3:0. Simon zbliżył się na 2:3, ale Serb natychmiast zaliczył drugiego breaka i ponownie uzyskał przewagę trzech gemów, by ostatecznie zwyciężyć 6:3.

W czwartym gemie drugiego seta Simon przełamał Djokovica i objął prowadzenie 3:1. Francuz wygrał tego seta 6:2 wykorzystując trzecią piłkę meczową, po tym jak Djokovic popełnił podwójny błąd serwisowy.

Decydującego seta Djokovic rozpoczął od przełamania serwisu Simona, mimo że nie wykorzystał trzech kolejnych break pointów i doszło do gry na przewagi. Francuz jednak natychmiast odrobił stratę. W kolejnych trzech gemach.

Serb od stanu 2:2 wygrał cztery gemy z rzędu i po dwóch godzinach i 24 minutach zapewnił sobie awans do półfinału.

Shanghai ATP Masters 1000, Szanghaj (Chiny)