a6412 - komentarze

 • a6412 napisał/a komentarz do 69. Turniej Czterech Skoczni. Znów nerwowa końcówka. Kontrowersyjne noty dla Piotra Żyły

  Do niedawna byłem przekonany, że to my jesteśmy w tyle i zadziwił mnie fakt, że dopuszcza się rozgrywanie zawodów rangi mistrzowskiej na nieoświetlonych obiektach. Może czas już skończyć podział na równych i równiejszych wprowadzając jednakowe standardy dla wszystkich.

 • a6412 napisał/a komentarz do Jan Tomaszewski: Mogę powiedzieć, co powinien zrobić Brzęczek, a czego nie zrobił przez dwa lata

  Piłka nożna to u nas jakieś wielkie pasmo nieszczęść. Kluby osiągnęły już dno pod którym jest już tylko skała nie do przebicia, a reprezentacja w której gra gwiazdor i kilku całkiem niezłych zawodników, szoruje po tym dnie, od czasu do czasu usiłując złapać powietrze. Może coś w końcu kiedyś ruszy, podobnie jak z budową dróg, kiedy pieniądze zaczęły trafiać do wykonawców, a efekty widać gołym okiem.

 • a6412 napisał/a komentarz do Liga Narodów. Polska - Włochy. Jan Tomaszewski: Niestety to jest kompletny brak profesjonalizmu ze strony Brzęczka

  Nie ma się co spinać. Miałem niespełna dziesięć lat oglądając mecz na Wembley, a później zdumiewający występ reprezentacji pod wodzą Górskiego na mistrzostwach świata, gdzie siłą odciągnięto mnie od czarno-białego telewizora po golu Laty z Brazylią, bo ciotka brała ślub. Komentarze pana Tomaszewskiego każdy może traktować po swojemu, ale szacun się należy, bo nie każdy miał sposobność stanąć oko w oko z Beckenbauerem i spółką, gdzie tafla wody na boisku zadecydowała o wyniku spotkania.

 • a6412 napisał/a komentarz do Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Nowe informacje o kibicu, który przerwał mecz

  Federacja powinna zostać surowo ukarana. Kibice nie powinni mieć możliwości wbiegania na murawę i o to każdy organizator zawodów zadbać powinien, tak samo jak o bezpieczeństwo na całym obiekcie. Na stadionach doszło już do wielu tragedii, które nie powinny się powtórzyć. Karać do bólu, bo życia nikt nie jest w stanie zwrócić.

 • a6412 napisał/a komentarz do Marek Wawrzynowski: 48:0 w meczu siedmiolatków, czyli dorośli robią sobie dobrze kosztem dzieci

  Kiedy byłem dzieckiem w piłę graliśmy prawie codziennie, a słupki to były dwa patyki lub tornistry i często kłóciliśmy się czy gol był, czy też nie. Składy ustalało się w ten sposób, że dwóch teoretycznie najlepszych dobierało sobie naprzemiennie zawodników z całej grupy, według własnej oceny umiejętności kolegów, dzięki czemu zespoły były w miarę wyrównane, a walka zacięta. Goli padało sporo, ale najczęściej po obydwu stronach. To była świetna zabawa. Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach rodzice nie tyle wychowują, co tresują dzieci , przez co dochodzi do patologii. Taki dzieciak z drużyny która przegrała 0:50 może przeżywać to osobiście, a przecież dopiero zaczyna swoją drogę i nie ma jeszcze zdolności oceny sytuacji.

 • a6412 napisał/a komentarz do Puchar Świata siatkarzy. Polska - Rosja. "Aby pokonać Polaków, trzeba grać na maksa"

  Rywalizacja pomiędzy drużynami Polski i Rosji w siatkówce zwykle jest bardzo zacięta i budzi spore emocje. Raz wygrywają Polacy, innym razem Rosjanie. Nie nawiązywałbym do narracji jakiegoś przygłupa, który ma coś z przysadką albo inną częścią mózgu. Najlepiej gdyby udał się do lekarza, bo szerzenie nienawiści niezależnie od przyczyn zawsze kończy się tragicznie.


 • a6412 napisał/a komentarz do Eliminacje Euro 2020. Robert Lewandowski, czyli Kiler-ów 2-óch

  Dajcie spokój Lewandowskiemu. Przecież on sam nie będzie wygrywał meczów. Polska piłka już nie klęczy, a leży metr pod dnem i nie oddycha. Trzeba wygrzebać zwłoki, godnie pochować i zrobić przedsięwzięcia żeby zrodziło się coś nowego.

 • a6412 napisał/a komentarz do Marek Wawrzynowski: Polski kibic zakładnikiem przeciętności (felieton)

  Poziom polskiej piłki, szczególnie tej ligowej, rzeczywiście jest żenujący. Pamiętam jeszcze czasy kiedy i reprezentacja i kluby czasem potrafiły powalczyć. Obecnie katastrofa. Tymczasem jak widać zdolnej młodzieży nie brakuje, bo jest kilka dyscyplin w których reprezentanci Polski odnoszą duże sukcesy. Tymczasem w piłce nożnej są spore pieniądze, wybudowano piękne stadiony, na których niestety nie tylko pięknego, ale nawet przeciętnego futbolu nie uświadczysz (no chyba, że przyjadą goście z zagranicy). Coś na rzeczy jest. W piersi powinni uderzyć się zarządzający tą dyscypliną, którzy niestety nie mają nad sobą żadnego nadzoru. Jedynym batem może być odcięcie od finansowania, kiedy kibice przestaną interesować się tą upadłą w naszym kraju dyscypliną sportu. Ale na to za bardzo bym nie liczył, bo oni są wierniejsi niż źle traktowane psy.

 • a6412 napisał/a komentarz do Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Polska - Słowenia: "Bez cudu w Gdańsku", "Dobry tylko początek"

  Niełatwo jest grać, kiedy awans ma się prawie w kieszeni, ale jest to aż i tylko prawie. Słoweńcy wyszli zdeterminowani węsząc szansę i do końca drugiego seta Polacy mieli niezbyt tęgie miny. Na szczęście umiejętności i pewność siebie wzięły górę. Dali przeciwnikowi się wystrzelać i z biegiem czasu przejęli inicjatywę. Brawa dla Słoweńców, pokazali, że tanio skóry nie sprzedają i mają mocną ekipę, która pod okiem aktualnego trenera jest w stanie sporo zdziałać.

 • a6412 napisał/a komentarz do Mistrzostwa Europy U-21. Mateusz Borek wysłał smsa do Michniewicza. Porównał spotkanie z Hiszpanią do walki Adamka

  Tu nie ma co gdybać, ani się usprawiedliwiać. Hiszpanie byli o kilka klas lepsi i tyle. Po pierwszym golu wyłączyłem telewizor, bo nie miałem ochoty oglądać masakry polskiej reprezentacji. Nie jestem specjalistą w tej branży, ale nietrudno dostrzec brak wyszkolenia technicznego polskich piłkarzy, a tych umiejętności nabywa się już od dziecka, o czym chyba nie pamiętają szkoleniowcy. Odbiór podania, trzymanie piłki przy nodze, drybling, krycie przeciwnika, to podstawy w których są duże braki. Polskie reprezentacje, zarówno ta dorosła jak i młodzieżowa są też mentalnie niezbyt dobrze przygotowane do turniejowych starć z silnymi przeciwnikami. Panika powoduje wiele prostych, tragicznych w skutkach błędów. Dobry szkoleniowiec czasem potrafi zniwelować te braki ustawieniem taktycznym i motywacją, ale każdy występ reprezentacji jest wielką niewiadomą i huśtawką nastrojów.